Міжнародні проєкти

Міжнародні проєкти

    Залучення ЗЗСО до міжнародного співробітництва – важливий крок до європейської та світової інтеграції України. Це дає можливість налагодити ефективну взаємодію з представниками інших країн, що забезпечить формування нового покоління, здатного успішно реалізувати свій потенціал у світовій спільноті.
    Пріоритетним завданням закладу загальної середньої освіти є формування сучасної полікультурної особистості, відкритої до діалогу з представниками інших країн, готової до інтеграції у світовий культурний та освітній простір. Міжнародна співпраця нами розглядається як важлива складова розвитку ліцею наукового. Активну інтеграцію Наукового ліцею (технічного ліцею) у європейський та світовий освітній простір можна спостерігати завдяки участі ліцеїстів у Міжнародних освітніх програмах, конкурсах та олімпіадах.

Destination Imagination

    Destination Imagination – це міжнародна освітня програма з розвитку креативності, що дає змогу учням набувати та практикувати вміння, необхідні для досягнення успіхів у школі, майбутній професії та інших сферах життя.
    Щороку більше 150 000 учнів у понад 30 країнах світу працюють над Викликами Destination Imagination. У 2018 році до програми долучилася Україна. Комунальний заклад "Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна" КМР долучився до досвіду роботи у програмі DI з 2019 року.

Детальніше про участь учнів ліцею у Destination Imagination >>
2022-2023 н.р.Команда "Мозго builders"І місце в Науковому виклику
Команда "CRYSTAL"І місце у Суспільному виклику, а також нагороджена особливою відзнакою "Ренесанс"
2021-2022 н.р.Команда "Мозго builders" (в інженерному виклику) під час розв'язання Миттєвого виклику отримала 85 балів зі 100 можливих, ставши переможцем у номінації "Інженери майбутнього"
Команда "CRYSTAL" (у художньому виклику) за розв'язання Миттєвого виклику отримала 98,3 з можливих 100 балів, здобувши перемогу у номінації "Крила свободи – воля до змін"
2020-2021 н.р.Команда "Мозго builders"І місце у ІІІ віковому рівні Інженерного Командного Виклику та спеціальна нагорода «Ренесанс» за визначні навички при проектуванні та збиранні макету спортивного комплексу та за нестандартні підходи при проєктуванні споруди і оптимально підібрані матеріали для макету
6 місце у Всесвітньому фіналі Міжнародної олімпіади креативності "Destination Imagination"
2019-2020 н.р.Команда "Мозго builders"І місце в інженерному виклику, спеціальна нагорода-відзнака "Да Вінчі" за особливі технічні знахідки та дизайн-проект

Нагору

GENIUS Olympiad

Олімпіада геніїв – це міжнародний конкурс шкільних проєктів з екологічних питань, що був заснований та організований Terra Science and Education, а його партнером є Рочестерський технологічний інститут. Метою "GENIUS Olympiad" є сприяння глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу. Конкурс спонукає до вирішення викликів та створює можливості отримання знань і розвитку навичок, необхідних лідерам та агентам майбутнього, які сприятимуть забезпеченню екологічної сталості протягом усього їхнього життя. Саме тому GENIUS є абревіатурою від "Global Environmental Issues and Us" (Глобальні екологічні проблеми та ми), а девіз конкурсу – заклик "Збудуємо краще майбутнє разом!".
GENIUS Olympiad Ukraine – перша у світі ліцензійна національна Олімпіада Геніїв, яка є єдиним відбором учасників з України до участі у GENIUS Olympiad Global.
2022 р.Берковський Микола (10-В) на Національному фіналі здобув бронзову медаль у номінації "Наука. Екологія та біорізноманіття" (науковий керівник Кострюкова Ю.О.)

2023 р. – на Національному фіналі ліцей представляли вже 4 учнів:
1. Олексій Паршуков (11-Б) – Гран-прі у номінації "Короткометражний фільм"
2. Аліса Ломакіна (9-Б) – золота медаль у номінації "Мистецтво. Фотографія" (науковий керівник Рєзнік О.В.)
3. Перемітько Ілля (10-А) – Почесна відзнака у номінації "Наука. Ресурси та енергія" (науковий керівник Кострюкова Ю.О.)
4. Берковський Микола (11-В) – диплом учасника у номінації "Наука. Якість навколишнього середовища" (науковий керівник Кострюкова Ю.О.)
За результатами Всеукраїнського відбору 2023р. двоє учнів від Наукового ліцею були рекомендовані на участь у фіналі (США, червень 2023 року), але у зв’язку з умовами подання на візу до США Олексій Паршуков призупинив участь у проєкті. Проте Ломакіна Аліса увійшла до складу делегації та представила Україну в Рочестерському технологічному інституті, у штаті Нью-Йорк. Робота Аліси була відзначена Почесною нагородою журі (репортаж Міської інформаційної служби).

2024 р. – на Національному фіналі ліцей представляли вже 7 учнів:
    1. Аліса Ломакіна (10-Б) – Гран-Прі («Короткометражний фільм»).
    Також Аліса здобула спеціальну нагороду від Української кіношколи «Кіноканікули» за оригінальність ідеї фільму.
    2. Гаманюк Каріна (11-А) – срібна медаль («Креативне письмо. Есе»).
    3. Малуєв Павло (11-В) – бронзова медаль («Креативне письмо. Поезія»).
    4. Курієнков Кіріл (10-Б) – бронзова медаль («Музика. Вокал»).
    5. Тесленко Катерина (10-Г) – бронзова медаль («Мистецтво. Дизайн постерів»).
    6. Коханевич Вікторія (11-В) – почесна відзнака («Креативне письмо. Поезія»).
    7. Губа Микита (9-А) – диплом учасника («Наука»).
    Аліса Ломакіна, учениця 10-Б класу у фіналі GENIUS Olympiad здобула Почесну відзнаку за проєкт «The bottle adventure» в категорії «Короткометражний фільм». Аліса вже вдруге показала високий результат в цьому міжнародному конкурсі, уже вдруге увійшла до складу національної збірної екогеніїв.
    Ми дякуємо педагогам, які підтримували наших учнів на шляху до всебічного розвитку людини з екомисленням: особливо Рєзнік Оксані Вікторівні та Волошиній Ірині Володимирівні, Ненашевій Маргариті Валеріївні, Непошивалейнко Наталії Олександрівні! Ми вдячні батькам за підтримку та сприяння! Дякуємо Малій академії наук України та зокрема Дніпропетровському відділенню МАН!

2025 р. – на Національному фіналі ліцей представляли 14 учнів:
    1. Гарькава Софія (11-Б) – гран-прі («Промова»), золота медаль. Абсолютна перемога! Софія продемонструвала високий рівень знань з англійської мови, звернувшись до аудиторії з промовою щодо екологічних питань.
    2. Гончарова Софія (11-Б) – золота медаль («Мистецтво. Фотографія»)
    3. Максименко Маргарита (11-В) – срібна медаль («Креативне письмо. Поезія»)
    4. Рєзнік Гліб (9-Б) – срібна медаль («Мистецтво. Дизайн постерів»)
    5. Тимофій Бистров (11-Б) – бронзова медаль («Наука. Якість навколишнього середовища»)
    6. Ломакіна Аліса (11-Б) – бронзова медаль («Наука. Інновації»)
    8. Поліна Піляк (9-Б) – почесна відзнака («Бізнес»)
    9. Смірнова Єва (8-Б) почесна відзнака («Мистецтво. Змішана техніка»)
    10. Липська Олександра (11-Г) – почесна відзнака («Креативне письмо. Есе»)
    11. Костюк Нікіта (11-Б) – почесна відзнака («Креативне письмо. Есе»)
    Учасниками Олімпіади також стали Тесленко Катерина (11-Г, «Креативне письмо. Поезія»), Лідовець Гліб (10-Б, «Креативне письмо. Історія»), Баленко Христина (9-В, «Креативне письмо. Розповідь»).
    Уже вкотре наші вихованці беруть гран-прі. За цим стоїть щоденна плідна робота. Цими вагомими результатами завдячуємо Рєзнік Оксані Вікторівні. Оксана Вікторівна – афільований педагог Олімпіади, небайдужий учитель, продюсер, наставник, консультант, мотиватор.
    Дякуємо керівникам проєктів: Кострюковій Юлії Олександрівні, Анацькому Андрію Сергійовичу, Захаровій Діані Романівні, Волошиній Ірині Володимирівні, Хріпко Вікторії Григорівні. Дякуємо вчителям англійської мови Коротюк Алевтині Андріївні та Конощенко Олені Юріївні. Знання англійської мови розширює обрії для наших ліцеїстів! Дякуємо директору закладу Жучек Яні Петрівні за всебічну підтримку Наукового товариства. Надзвичайно вдячні за підтримку найріднішому відділенню МАН Дніпро.

Нагору

Міжнародний конкурс шкільних космічних експериментів (SSEP)

SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) – це комплексна програма з розвитку наукової та STEAM-освіти, яка націлена на виховання нового покоління науковців та винахідників. Програма SSEP націлена на залучення школярів різного віку до нового покоління вчених та інженерів в аерокосмічній галузі, шляхом залучення до справжніх наукових досліджень та розвитку актуальних навичок ХХІ століття, а саме: здійснення наукової діяльності на основі досліджень; критичного мислення; командної роботи; розв’язання проблем (problem solving); міжпредметні досліджень.
Переможці конкурсу отримають унікальну можливість відправити міні-лабораторії з дослідження мікрогравітації на міжнародну космічну станцію (МКС) на кораблі SpaceX Dragon. Програма шкільних космічних експериментів SSEP працює з 2010 року і вже доставила на Міжнародну космічну станцію (МКС) більш ніж 300 шкільних проєктів.
Мала академія наук України (МАН) вперше долучилась до SSEP у 2021 році.
У 2022-2023н.р. учні Наукового ліцею – члени ДВ МАН України вперше взяли участь у II Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів. Ліцеїсти представили два проєкти: "Вивчення впливу мікрогравітації на розвиток прямокрилих як оптимального джерела альтернативного білка" (команда учнів 10 класу) та "Дослідження умов розчинності цукру у Н2О різного сольового складу" (команда учнів 9 класу). Проєкт "Вивчення впливу мікро гравітації на розвиток прямокрилих як оптимального джерела альтернативного білка" пройшов відбір на національний етап. У перспективному плані команди ліцею – перемога у Національному відборі для здійснення експерименту на Міжнародній космічній станції.

Протягом 2023-2024 н.р. учні Наукового ліцею, очолювані вчителем фізики та астрономії Мірошник Наталією Петрівною, взяли участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program). До команди ввійшли Анастасія Мороз (9-Б клас), Микита Губа (9-А клас) та Альона Олійник (11-Г клас).
Мета дослідження команди полягала в опрацюванні технології та рецептури харчових продуктів щоденного раціону людини, що володіють специфічними ознаками та підвищують корисність продукту. Зокрема розглядалися зразки хліба з урахуванням якісних властивостей для харчових потреб астронавтів, які довгий час перебувають у польоті.
Підготовка до проєкту містила пізнавальні космічні зустрічі в місті Дніпрі, організовані ДВ МАН (наприклад, "родзинкою" одного із заходів була конференція за участі переможців SSEP попереднього сезону, яким вдалося реалізувати проєкт на космічній станції в США).
Команда Наукового ліцею SSEP 2023 гідно пройшла регіональний добір, потрапивши на фінальний національний етап. За результатами проєкту Мірошник Наталію Петрівну відзначено як вчителя-фасилітатора SSEP, команду нагороджено дипломом участі в цій Міжнародній програмі.

Нагору

Інші проєкти

* Національний етап Міжнародної науково-технічної виставки "Regeneron ISEF-2025"

    25-28 лютого 2025 року відбувся ІІ тур (фінал) Еко-Техно Україна 2025. Це дуже великий конкурс, який є національним етапом Regeneron ISEF 2025 (престижна Міжнародна науково-технічна виставка для школярів у США).
    За результатами інтелектуального змагання учасники здобули призові місця та відзнаки:
    І місцеКовтун Артем – категорія: Математики і фізики (науковий керівник: Дерець Є.В.)
    ІІ місцеТимків Роман – категорія: Фізика та астрономія (науковий керівник: Мірошнік Н.П.)
    ІІІ місцеМельникова Анастасія – категорія: Фізика та астрономія (науковий керівник: Титаренко В.В.)
    ІІІ місцеІванов Іван – категорія: Матеріалознавство (наукові керівники: Ковальчук О.Ю., Резнік О.В.)
    Учасники конкурсу: Сім'яник Анна – категорія: Енергетика. Стійкі матеріали та дизайн (наукові керівники: Пилипова О.В., Рижко О.П.); Наголенко Валерія – категорія: Матеріалознавство (наукові керівники: Саріков А.В., Рижко О.П.); Дерев'янко Ілля – категорія: Біомедична інженерія (науковий керівник: Рижко О.П.).
    Наші наставники – це справжні герої! Ми безмежно вдячні їм за допомогу та підтримку ліцеїстів.


* Національний семінар з теорії кодування «Професор Стефан Додунеков»

    Учень 11-А класу Наукового ліцею, вихованець ДВ МАН України, Ковтун Артем, гідно представив Україну на міжнародному науковому форумі. Національний семінар з теорії кодування «Професор Стефан Додунеков» відбувся 21-24 листопада 2024 року в болгарському місті Арбанасі.
    Ліцеїст представив результати своєї наукової роботи на міжнародній арені, продемонструвавши високий рівень підготовки та глибокі знання в галузі теорії кодування.
    Артем поділився своїми враженнями від участі в заході: «Я дуже вдячний конкурсу EUCYS і Болгарському Інституту математики та інформатики за можливість взяти участь у такому семінарі, адже це був неймовірний досвід. Представляти свої наукові досягнення перед науковцями, які працюють у цій галузі вдвічі довше, ніж я живу, а також почути їх напрацювання, це все викликає емоції, які дуже складно описати. Навіть просто познайомитись з цими людьми для мене було великою честю».
    Вітаємо Артема з цим вагомим досягненням і бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності! Висловлюємо щиру подяку його науковому керівнику, Євгенії Вікторівні Дерець, за підготовку талановитого учня та нашим незмінним партнерам – Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за плідну співпрацю та підтримку молодих талантів.

* Міжнародне інноваційне шоу «INOVA-2024»

    З 16 по 19 жовтня 2024р. у столиці Хорватії Загребі проводилося Міжнародне інноваційне шоу “INOVA” – виставка винаходів. Це одна з найдавніших наукових подій, яка щороку збирає винахідників з Європи, Азії, Океанії, Африки, Північної та Південної Америки. Цього року до виставки долучилося близько 500 учасників з 20 країн світу. До складу української делегації входили і дві кам’янчанки – старшокласниці Наукового ліцею імені Анатолія Лигуна.
    Ломакіна Аліса (11-Б клас) виборола золото та Сім’яник Анна (11-В клас) – здобула срібло.
    За цим високим результатом стоїть велика робота головних наукових наставників Кострюкової Юлії Олександрівни, Анацького Андрія Сергійовича та Рижко Ольги Петрівни, Войтко Ангеліни Сергіївни.

* European Union Contest for Young Scientists

    9-14 вересня в місті Катовіце у Польщі проходив Конкурс молодих вчених Європейського Союзу (European Union Contest for Young Scientists, EUCYS). Це змагання науково-дослідницьких проєктів для юних науковців віком від 14 до 20 років, яке щорічно проводять в одній з європейських країн.
    Цьогоріч до конкурсу долучилися хлопці й дівчата з 37 країн, які представили понад 100 проєктів. Серед учасників – вихованець Дніпропетровського відділення Малої академії наук Артем Ковтун, учень 11 класу Наукового ліцею (науковий керівник – вчитель математики Дерець Є.В.). Він став єдиним представником України на цьому міжнародному конкурсі.
    На EUCYS хлопець презентував математичний проєкт "Дослідження динаміки небінарної системи з напрямленим впливом". Він дослідив час досягнення консенсусу небінарною багатоагентною системою при її різних початкових параметрах під впливом напрямленої дії. З цим проєктом Артем виборов спеціальну нагороду професора Стефана Додунекова, що дозволяє йому взяти участь у Болгарському національному семінарі з теорії кодування.

* Міжнародна екологічна олімпіада «DreamECO»

    Протягом 27-29 квітня 2024 р. Перемітько Софія, учениця 8-Б класу взяла участь у фінальному етапі Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO». Олімпіада «DreamECO» пропонує досить широкий спектр номінацій, що дозволяє учасникам обрати тему, яка найбільше їх цікавить. Серед них: «Якість довкілля», «Екологія та біорізноманіття», «Ресурси та енергія», «Моє місто». Кожен проєкт оцінювався за такими критеріями: наукова обґрунтованість, оригінальність, практична значущість та якість презентації. За результатами Міжнародної екологічної олімпіади Перемітько Софія здобула диплом про участь (керівник проєкту Непошивайленко Наталія Олександрівна).

* Міжнародний фестиваль інженерії, наук і технологій в Тунісі «I-FEST»

    22-28 березня в місті Махдія пройшов Міжнародний фестиваль інженерії, науки та технологій «I-FEST» – це міжнародне змагання з інженерії, науки й технологій, яке щороку збирає молодих дослідників і розробників зі всього світу. Учасники представляють свої проєкти з різних напрямів: із фізики, екології, суспільних наук, комп’ютерних наук і математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу. Цьогоріч у заході взяли участь майже 300 осіб з близько 40 країн світу, серед них – і наші МАНівці
    Вихованці Малої академії наук України презентували свої проєкти у восьми категоріях конкурсу і здобули 21 нагороду! Серед переможців, бронзовий призерІващенко Єгор, учень 11-Б класу. Керівник та наставник Єгора – Дерець Євгенія Вікторівна.

* Національний конкурс комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX UKRAINE 2024»

    Infomatrix – це глобальна міжнародна ініціатива, що охоплює конкурси комп’ютерних проєктів, робототехніки та хакатонів, покликана об’єднати молодих ентузіастів, які цікавляться ІТ-сферою. Цей міжнародний конкурс був задуманий з метою зібрати найталановитіших студентів ІТ-спеціальностей з усього світу. Він виходить за рамки просування професійної майстерності, розширюючи свою мету до сприяння міжкультурному діалогу та співпраці, залучаючи студентів та викладачів з різних куточків світу.
    В Україні за результатами заочного відбіркового етапу для участі в очному етапі було дібрано 184 проєкти. За результатами – до II етапу допущено 167 проєктів та 197 учасників (кращі з них представлятимуть свої роботи у Світовому фіналі конкурсу, який відбудеться у м. Бухарест, Румунія).
    Науковий ліцей на конкурсі представляв Каленик Тимур, учень 8-Б класу з проєктом «Калькулятор математичний і логічний» (категорія «Програмування»).
    Дякуємо за сприяння участі в цьому проєкті вчителю інформатики Будіній Наталії Василівні та родині Тимура! Пишаємося участю нашого учня на такому високому рівні! Бажаємо успіхів!

* International Conference on Applied Innovations in IT (ICAIIT) 2024

    7 березня 2024 року в Берліні відбулася дванадцята щорічна Міжнародна конференція з прикладних інновацій в IT. Ученицю 10-Б класу Наукового ліцею Гарькаву Софію було запрошено захистити свою статтю з теми "Computational Breakthroughs in Aquatic Taxonomy: The Role of Machine Learning and DNA Barcoding". Софія представляла роботу у секції «Аналіз та обробка даних, статистичне моделювання та аналіз і їх застосування в медико-біологічних науках» (Data Analysis and Processing, Statistical Modelling and Analysis and Their Applications in Life Sciences) і захищала її англійською мовою.
    До речі, Софія була єдиною школяркою на конференції! Інші спікери – студенти магістратури, аспіранти та навіть професори університетів!
    ICAIIT 2024 >>

* Національний етап Міжнародної науково-технічної виставки "Regeneron ISEF-2024"

    З 27 лютого по 1 березня 2024 в м. Київ проходив Всеукраїнський конкурс “Еко-Техно Україна 2024”, який є національним етапом міжнародної науково-технічної виставки «Regeneron ISEF-2024» (що відбудеться очно у травні цього року в Каліфорнії). Цей захід проводиться для обдарованих школярів, захоплених науковими дослідженнями та охоплює величезну сферу сучасної науки – 22 категорії та багато підкатегорій, що включають математичні, природничі та прикладні науки. Свої проєкти на конкурсі представляли учні 9-12 класів загальноосвітніх шкіл України.
    Учні Наукового ліцею вправно показали себе під час стендових доповідей, презентували проєкти українською та англійською мовами, відповідали на складні запитання від експертів. За результатами інтелектуального змагання учасники здобули призові місця та відзнаки:
    І місцеІващенко Єгор, 11 клас – категорія «Математика»;
    І місцеІванов Іван, 10 клас – категорія «Матеріалознавство»;
    ІІ місцеНаголенко Валерія, 9 клас – категорія «Матеріалознавство»;
    ІІІ місцеГаманюк Каріна, 11 клас – категорія «Матеріалознавство»;
    IV місцеМалуєв Павло, 11 клас – категорія «Робототехніка та інтелектуальні машини».
    Учасники Конкурсу – Ковтун Артем (10-А клас, фіналіст); Губа Олександр (10-Г клас, учасник).
    За цими перемогами – велика праця юних науковців, всього педагогічного колективу Наукового ліцею, підтримка батьків. Окрема подяка тим наставникам, які допомагають реалізовувати потенціал наших здобувачів освіти в межах Наукового ліцею та у співпраці з вишами Дніпропетровщини (Дерець Євгенія Вікторівна, Алієв Єльчін Бахтьяр огли, Рижко Ольга Петрівна, Бондарь Наталія Петрівна, Анацький Андрій Сергійович, Кострюкова Юлія Олександрівна, Захарова Діана Романівна).

* Проєкт STEM Forum

    Проєкт STEM Forum зібрав талановитих учнів з різних країн, які продемонстрували глибокі знання з математики. Учасники форуму мали можливість познайомитися зі складними темами, які вивчають студенти у вищих навчальних закладах, та взяти участь у семінарах, що проводили провідні науковці міжнародного рівня. Весь захід відбувався англійською мовою, що сприяло розвитку мовних навичок та міжнародного спілкування.
    Завдяки своїм досягненням та старанням Анастасія Мороз (9-Б) отримала почесну нагороду – запрошення від президента Балтійського інституту математики на 10-денне навчання до наукового табору в Польщі. Це свідчить про високий рівень підготовки Анастасії та її потенціал для подальших наукових досліджень. Варто зазначити, що до участі в таборі було відібрано лише чотирьох учнів з України, що робить досягнення Анастасії ще більш вагомим.
    Історія Анастасії Мороз – це яскравий приклад того, як міжнародна співпраця може відкривати перед талановитою молоддю двері у світ науки, сприяти розвитку молодих талантів та зміцненню наукового потенціалу країни.

* Міжнародне інноваційне шоу «INOVA-2023»

    26-29 вересня 2023р. у м. Загреб (Хорватія) відбулось Міжнародне інноваційне шоу «INOVA».
    Шоу «INOVA» було засновано 1971 року, це одна з найстаріших виставок винаходів у світі. У жовтні 2021 року учні-члени Малої академії наук вперше представляли Україну на INOVA. Цього року делегація від України брала участь уже втретє і додому повернулася з достойним результатом: 15 золотих медалей, 10 срібних та 2 бронзові. Крім медалей отримали 7 спеціальних відзнак та 2 командні нагороди.
    Учні МАН привезли зі змагання комплект нагород, показавши міжнародному журі, як досліджують шумопоглинання дерев, моделюють дистанційний бойовий модуль, створюють онлайн-конструктор курсів і навчальну платформу.
    Серед цих МАНівців наш переможець! Учень Наукового ліцею, переможець фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2023 в секції «Статистика» – Іващенко Єгор (науковий керівник – вчитель математики Дерець Євгенія Вікторівна). Він здобув срібну нагороду міжнародного конкурсу. Єгор зробив деякі узагальнення задачі Реньї про «паркування». Створив комп’ютерну модель досліджуваного процесу і отримав певні графічні залежності.

* International Junior Science Olympiad

    IJSO – одна з 12 найпрестижніших наукових олімпіад у світі, визнаних ЮНЕСКО! Тут учні показують, як добре знаються на одразу трьох природничих дисциплінах: фізиці, хімії та біології.
    В останні дні літа в Києві відбулася подія, що об’єднала активну молодь нашої країни – підлітків, які прагнуть дізнаватися нове, розвивати свої здібності, поглиблювати свої знання, мають власні ідеї і не бояться конкуренції. У спільноті однодумців, заряджених драйвом та прагненням до перемоги, учасники нац. відбору IJSO провели 5 місяців.
    Серед них – учениця Наукового ліцею Мороз Анастасія, яка набрала максимальну кількість балів з двох дисциплін (фізики та біології). Змагалися діти різних вікових категорій, тому для декого програма ще була зовсім незнайома, але всі на одному рівні намагалися засвоїти матеріал від лекторів, які вклали купу зусиль задля підготовки. Для усіх фіналістів конкурсу час минув у плідній праці з вивчення теоретичної бази та надбання практичних навичок. Обдаровані школярі поглиблювали свої знання, спілкуючись з наставниками та знайомлячись один з одним. Протягом підготовки до IJSO та його фінального етапу, що проходив 25-29 серпня 2023 року у Києві, діти не тільки отримали безцінний досвід (для когось перший) праці в науково-дослідницькій лабораторії МАНЛаб, а й цікаво провели час у спілкуванні і екскурсіях, мали змогу милуватися чудовими краєвидами столиці нашої Батьківщини. Учасники фіналу подолали непростий шлях у 4 етапи і відчули смак наукової боротьби та азарт на шляху до перемоги. Перший та другий етапи – це онлайн тестування з фізики, хімії та біології. Третій етап – тренувальний відбір довжиною в місяць, після якого проводилися контрольні з кожного предмета у форматі онлайн. Четвертий та останній етап – іспити в таборі наживо. Іспити тривали 3 дні. З кожного предмета було по 3 контрольні, в які також входила практика. Кожен з фіналістів був мотивований здобути якнайвищий результат, щоб перемогти. У підсумку змагань за сукупністю результатів поважне журі обрало шість членів та резерв команди, яка представлятиме Україну на міжнародному IJSO у грудні 2023 року. Але всі учасники, без винятку, отримали море позитиву, драйву і задоволення від участі у заході, підняли на новий рівень свої знання, випробували свої сили у боротьбі та знайшли справжніх друзів і однодумців.

* Міжнародний фестиваль інженерії, наук і технологій в Тунісі «I-FEST»

«I-FEST-2023» — це міжнародні змагання з інженерії, науки і технологій, які щороку збирають молодих дослідників і розробників зі всього світу в туніському місті Монастір. Зі своїми проєктами учасники беруть участь у різноманітних секціях конкурсу: фізики, екології, суспільних наук, комп’ютерних наук і математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу. Цьогоріч (16-22 березня 2023) у конкурсах з фізики, екології, суспільних наук, комп’ютерних наук і математики, інженерії, біології, підприємництва та бізнесу змагались близько 1500 учасників із 35 країн світу.
Випускник ліцею Захар Писаревський здобув срібну медаль за дослідження абелевої складності більярдної траєкторії у багатовимірному кубі. Він дослідив нескінченні слова, що кодують більярдну траєкторію всередині одиничного багатовимірного куба. Проєкт було створено під час навчання Захара в Технічному ліцеї у 2021-2022 н.р. (науковий керівник – Дерець Є.В.).

* Національний етап Міжнародної науково-технічної виставки "Regeneron ISEF-2023"

Конкурс для обдарованих школярів "Еко-Техно Україна 2023" (березень 2023р.) – національний етап Міжнародної науково-технічної виставки "Regeneron ISEF-2023". Конкурс має на меті знайти обдарованих школярів у галузі науки та техніки й залучити їх до міжнародного освітнього простору.
Іващенко Єгор (10-Б клас) – І місце в категорії Математика “Задача колекціонера з адаптивним алгоритмом вибору міста покупки”
Берковський Микола (11-В клас) – ІІ місце в категорії Фізика та астрономія “Зіткнення скупчень галактик: комп’ютерне моделювання”
Олійник Альона (10-Г клас) – ІІ місце в категорії Хімія “Використання рослинних екстрактів в якості інгібіторів корозії сталі”
Гаманюк Каріна (10-А клас) – ІІ місце в категорії Екологічна інженерія “Дослідження процесу біодеструкції полімерних композиційних матеріалів”

* Міжнародна виставка молодіжних винаходів INOVA-MLADI

7 травня 2022 року в місті Загреб (Хорватія) у форматі онлайн відбулася найбільша Міжнародна виставка молодіжних винаходів INOVA-MLADI.
Участь у виставці взяли 210 юних винахідників із різних кран світу. Вони представили свої інноваційні рішення у галузі STEAM (наука, технологія, інженерія, математика, мистецтво) у різних вікових категоріях – початкова, середня школа, студенти, а також випускні роботи та програмне забезпечення для середньої школи.
Українська команда здобула 12 золотих нагород, серед них чотири – за проєкти вихованців ДВ МАН України.
Серед золотих переможців учень 11 класу технічного ліцею Писаревський Захар із роботою "Відновлення набору чисел за лінійними комбінаціями його елементів" (науковий керівник – Дерець Є.В.). Захар запропонував власне узагальнення задачі визначення мультимножини чисел за множиною її s-сум, а саме дослідження можливості однозначного визначення мультимножини чисел за множиною лінійних комбінацій усіх її впорядкованих підмножини фіксованого розміру.

* Конкурс "Всеукраїнський Юнацький водний Приз 2022" у рамках Міжнародного конкурсу "Stokholm Junior Water Prize"

    Учень 9-А класу Перемитько Ілля з науковим проектом за темою: «Удосконалення системи очищення господарсько-побутових стічних вод» (науковий керівник Непошивайленко Н.О., викладач ДДТУ) здобув Гран-Прі Конкурсу “Всеукраїнський Юнацький водний Приз 2022” у рамках Міжнародного конкурсу «Stokholm Junior Water Prize»

* Національний етап Міжнародної конференції молодих вчених "ICYS-Україна"

    На національному етапі Міжнародної конференції молодих вчених «ICYS – Україна» I місце здобув Писаревський Захар з науково-дослідницькою роботою «Відновлення набору чисел за лінійними комбінаціями його елементів». За результатами Національного відбору «ICYS-Україна-2022 учень відзначений Дипломом Інституту обдарованої дитини та Національного центру «Мала академія наук України». ICYS – це міжнародна конференція для молодих дослідників від 14 до 18 років, які презентують власні проєкти з фізики, математики, інформатики, біології та наук про довкілля.

* Міжнародна ярмарка науки, енергетики, інженерії та музики Buca International Music Science Energy Engineering Fair

    15-19 листопада 2021 року в Туреччині у режимі онлайн проходила Міжнародна ярмарка науки, енергетики, інженерії та музики Buca International Music Science Energy Engineering Fair.
    Мета конкурсу: сприяти виникненню та формуванню інтересу учнівської молоді до проведення наукових і технологічних досліджень; навчати молоде покоління науковій мові; об’єднувати молодь зі всього світу для наукового і культурного обміну; допомогти розкрити свої талант.
    Наш ліцеїст Писаревський Захар здобув Золоту медаль (категорія «математика – комп’ютер»). Тема проєкту «Відновлення набору чисел за лінійними комбінаціями його елементів» (науковий керівник – Дерець Євгенія Вікторівна, кандидат фізико-математичних наук, вчитель математики технічного ліцею).

Відео на нашій сторінці у фейсбуці >>

* Міжнародна науково-практична конференція "Theoretical and Applied Aspects of the Application of Modern Science"

    Перемитько Ілля (9-А) представив проєкт з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії (ПДЕ)» на V інтернаціональній науково-практичній конференції «Theoretical and Applied Aspects of the Application of Modern Science» (Теоретико-прикладні аспекти застосування сучасної науки) (Токіо, Японія 7-9 лютого 2022)

* Міжнародна Космологічна Школа "Introduction To Cosmoiogy"

    Учень технічного ліцею, випускник 2022 року, вихованець Дніпропетровського відділення МАН Писаревський Захар взяв участь у престижному Міжнародному науковому проєкті.
    Після карколомної перемоги у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН відразу у двох секціях Писаревський Захар отримав запрошення взяти участь у П'ятій Міжнародній Космологічній Школі "Introduction To Cosmoiogy", що проходила у польському місті Краків на базі Ягеллонського університету з 16.07.22 по 31.07.2022 року.
    * Школа має ціль дати уявлення про сучасні знання з космології, як в теорії, так і в спостереженнях.
    * Школа була розрахована на студентів бакалаврату, магістратури та докторантури, а також молодих постдокторантів, які зацікавлені в космології.
    * Лекції викладали відомі професори з України, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Данії, Нідерландів, Великої Британії
    * Програма була насиченою й передбачала проведення кожного дня чотирьох лекцій та воркшопів із використанням програм для астрономічних досліджень
    * Окрім лекцій від професорського складу, програмою було передбачено студентські сесії, де учасники школи могли представити свої наукові дослідження
    Захар став наймолодшим науковцем за всю історію школи, що взяв участь у такому престижному заході. Писаревський Захар мав нагоду представити свою наукову роботу «Морфологія ізольованих скупчень галактик», виконану під керівництвом Панько Олени Олексіївни, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри теоретичної фізики і астрономії ОНУ ім. І.І.Мечникова та Мірошник Наталії Петрівни, керівника гуртка КПНЗ "МАНУМ" ДОР". Даний проєкт здобув перемогу у цьогорічному Всеукраїнському конкурсі-захисті Малої академії наук.
    Як результат – гідний виступ, увага науковців світу, набуття досвіду і безліч пропозицій щодо продовження освіти (не маємо права зараз говорити про усе). Але стовідсотково упевнені, що у лауреата премії "Людина ліцею", абсолютного переможця Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, відкриваються великі можливості. Світ неодмінно почує ім'я молодого науковця.
    Бажаємо нашому ліцеїсту, випускнику, МАНівцю космічних успіхів у подальшому професійному житті.

Нагору

Нагору