Моніторинг якості освіти

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна подорож до світу авіації

      22.04.25р. учні Наукового ліцею відвідали профорієнтаційний захід Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" – одного з провідних вишів України у галузі авіації та космонавтики.
      У супроводі вчителів Самусевич І.О. та Кокалюка П.А. ліцеїсти мали можливість ближче познайомитися з освітніми програмами ХАІ, сучасними технологіями, науковими досягненнями та особливостями студентського життя.
      Під час заходу учні побачили зразки техніки, поспілкувалися з викладачами та отримали корисну інформацію для вибору майбутньої професії.
      Дякуємо Харківському авіаційному інституту за гостинність і нові горизонти для нашої молоді!


Магія фізики

      3 квітня 2025 року у стінах Центральної міської бібліотеки Кам’янського відбулась презентація книги “Пригоди фізичних законів”. Це дійсно знакова подія для нашого міста, оскільки автором нової книги є наш земляк, випускник Наукового ліцею імені Анатолія Лигуна (2007 року), кандидат фізико-математичних наук Фея Олег.
      Попри те, що Олег вже давно живе у Києві, де працює у Київському академічному університеті, він не пориває зв’язків з рідним містом. Одразу після першої презентації своєї книги у столиці України приїхав до Кам’янського, де подарував свою книгу рідному ліцею, а потім зустрівся з читачами у стінах бібліотеки Кам’янського (див.статтю МІС >>).
      На зустрічі з ліцеїстами було розказано про нові напрямки досліджень в галузі фізики, про впровадження сучасних технологій, про перспективи розвитку нанотехнологій, про міжнародну співпрацю. Інформація була змістовна і цікава. Учні відповідали на запитання, а за активність і правильні відповіді Наголенко Валерія, учениця 10-А класу отримала книгу Феї Олега.
      Науковий ліцей дякує випускникам, які вертаються та докладають зусиль до розвитку рідного закладу. Пишаємося кожним, хто стоїть за науку України!


Наші випускники – наша гордість

    Ми з гордістю повідомляємо про вихід нової книги «Пригоди фізичних законів», написаної нашим випускником Феєю Олегом.
    Ця книга – справжня перлина для всіх, хто цікавиться фізикою та історією її розвитку. Фея Олег – випускник технічного ліцею, ще зі шкільних років демонстрував великий інтерес до технічних наук. Його талант був відзначений третім місцем на Всеукраїнській олімпіаді з фізики. Він також поєднував любов до точних наук з творчістю, працюючи над проєктом МАН з літературної творчості. Ще в ліцеї Олег писав романи в стилі фентезі, як наприклад, «Легенда про Небесний камінь», який приніс йому перемогу в обласному літературно-мистецькому конкурсі «Собори наших душ».
    Сьогодні Фея Олег – кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Київського академічного університету. Книга «Пригоди фізичних законів» захопливо проводить читачів крізь історію науки – від перших спроб розгадати загадки Всесвіту до найновіших досягнень сучасності. Це ідеальний путівник для тих, хто хоче зрозуміти, чому фізичні відкриття важливі для кожного з нас і чому їхня історія ще далеко не завершена (див. презентацію книги >>).


Наші випускники – наша гордість

    Захарова Діана – випускниця ліцею 2020, студентка НТУ «Дніпровська політехніка». Під час навчання в ліцеї стала переможницею ІІІ (фінального) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН (Діана двічі поспіль посіла ІІІ призові місця). А в співпраці з ліцеєм як випускниця та учитель інформатики підготувала 5 переможців ІІІ (фінального) етапу Всеукраїнського МАН. Загалом Діана Захарова підготувала 16 учнів до конкурсу-захисту протягом 2021-2024 рр. Роботи цих учнів були відзначені на різних рівнях.

    Нині Діана пройшла стажування в рамках програми Mitacs Research Internship, де вона працювала над проєктом «Mechanical Design of a Bio-Inspired Swimming Robot» у канадському університеті Lakehead University. Цитуємо: «Diana worked on our project for dynamics of carangiform swimmers. She performed numerical simulations using our in-house immersed-boundary method based solver (IBVortX) for three-dimensional flows around carangiform swimmers» (посилання >>).

    Як приємно бачити нашу Діану Романівну серед однодумців! Серед тих, хто рухає науку вперед!


Профорієнтаційна зустріч

    Цікава й корисна зустріч про вибір майбутніх спеціальностей відбулася в режимі «онлайн» на запрошення кафедри політології, соціології та публічного управління ДНУ ім. О. Гончара.
    Здобувачам освіти 10-11-х класів розповіли про унікальний потенціал соціології, її зв'язок із сучасністю, про вміння аналізувати політичну площину й розумітися на управлінських процесах.
    Професійну орієнтацію для учнів Наукового ліцею проводили: декан факультету суспільних наук і міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Кривошеїн Віталій Володимирович, професор кафедри, доктор філософських наук Ходус Олена Володимирівна, доцент кафедри, кандидат соціологічних наук Гудзенко Олеся Зеновіївна
    Дякуємо за приділений час та цінні рекомендації! Дякуємо за теплі слова на адресу нашого закладу!
    Якісне навчання – запорука успішного розвитку дитини!


Ресурсна допомога від Центру молодіжних ініціатив

    20 вересня учні 8-Г класу занурилися у світ нових можливостей, відвідавши Центр молодіжних ініціатив. Захопливий тренінг з працевлаштування та заняття арттерапією запам'ятаються їм надовго. Як зазначила наш психолог – Городецька Марина Володимирівна, діти не лише отримали корисні знання, а й розкрили свої творчі здібності.
    Щиро дякуємо ЦМІ за теплу зустріч, сучасний підхід та турботу про наших учнів. Ваша підтримка – це цінний вклад у майбутнє молодого покоління, особливо в цей час, коли так важливо дбати про ментальне здоров'я та будувати майбутнє.


Профорієнтаційна робота

    26 березня для учнів 8-10 класів було не черговим днем канікул, а днем відкритих дверей. Гостинно приймав ліцеїстів біолого-екологічний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Декан факультету доктор біологічних наук, професор Севериновська Олена Вікторівна, завідувач кафедри біохімії та фізіології доктор біологічних наук, професор Ушакова Галина Олександрівна, доцент кафедри біохімії та фізіології кандидат біологічних наук Дьомшина Ольга Олександрівна відкрили таємниці молекулярно-біохімічних та фізіологічних механізмів навчання, шляхів дослідження печінки і головного мозку. Незабутні враження та феєричні емоції отримали всі: ліцеїсти – від цікавих дослідів і лабораторних робіт, викладачі ЗВО – від «живого» спілкування і безлічі учнівських запитань.
    Супровід ліцеїстів здійснювали Островська Маргарита Олександрівна, Кострюкова Юлія Олександрівна, Пономаренко Надія Анатоліївна, Рижко Ольга Петрівна. Дякуємо за важливу роботу!


Профорієнтаційний захід

    Наприкінці лютого 2024 року учні 11-х класів Наукового ліцею, що залучені до наукової діяльності, приєдналися до міської групи, яка здійснювала освітню подорож до нашої столиці, а саме до Київського національного університету культури і мистецтв. Хоч ліцеїсти і мають поглиблене вивчення певних предметів (математики, фізики, інформатики, а віднедавна й хімії, біології), щороку є випускники, які обирають при вступі саме творчі спеціальності. Тільки за останній час це і режисери, і хореографи, і актори.
    Ми дякуємо Київському національному університету культури і мистецтв за якісно організований профорієнтаційний захід, що відбувся за сприяння та підтримки цього закладу вищої освіти. Дякуємо за супровід та можливості для наших учнів Департаменту освіти Кам’янської міської ради.

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


Ярмарок можливостей. Онлайн івент про міжнародні програми

    10 вересня 2023 року за участю учнів Наукового ліцею відбулася потужна онлайн подія «Ярмарок можливостей». Ініціатом та організатором події стала учениця 10-Б класу Гарькава Софія.
    За особистим запрошенням Софії до конференції приєдналися спікери-практики:
    * Соломія Оліскевич (про FLEX, програма обміну майбутніх лідерів. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати в американській родині);
    * Ярема Келтинський (про ULTA, унікальний безкоштовний освітній проєкт для українських тінейджерів, які навчаються у 9 та 10 класах, цікавляться технологіями, займають активну громадянську позицію, вільно спілкуються англійською мовою і прагнуть посилити свої компетенції передовим американським досвідом);
    * Поліна Чуб (про Rise, програма має на меті розширення освітніх можливостей для молоді з усього світу. Завдяки офіційній співпраці Ukraine Global Scholars та Rise, програма другий рік поспіль доступна молоді з України);
    * Ніколь Кміта (про UGS, благодійна організація, яка допомогла 250 українським талановитим учням старших класів із незаможних родин здобути ~$50 мільйонів у стипендіях до найкращих шкіл-пансіонів та коледжів світу. Зі свого боку студенти зобов’язуються повернутися до України на 5 років і зробити значний внесок у її розбудову)|YYGS, академічна програма професійного розвитку для видатних старшокласників з усього світу).
    Софія Гарькава розширила горизонти світогляду ліцеїстів, розповівши про різні програми, зокрема UGS, та провела воркшоп «Твоя успішна заявка».
    Наукове товариство ліцею висловлює велику подякую Софії Гарькавій за корисну інформацію, залучення учнів до міжнародних ком’юніті та бажання розвивати Науковий ліцей.


Зустріч в рамках тристоронньої угоди «заклад вищої освіти – ДВ МАН – заклади загальної середньої освіти»

    11 вересня 2021 року в Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» відбулася контактна зустріч в рамках тристоронньої Угоди про співпрацю учнів-членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, їх наукових керівників та науковців.
    На кафедру інжинірингу та дизайну в машинобудуванні завітали учасники освітнього процесу комунального закладу «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» Кам’янської міської ради разом із вчителем інформатики Наталією Василівною Будіною.
    Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Константин Заболотный привітав присутніх і наголосив на важливості такої зустрічі, розповів про діяльність кафедри та можливості для проведення учнівських наукових досліджень.
    Зустріч пройшла цікаво й продуктивно: учні детально ознайомилися із навчально-лабораторною базою кафедри, яка включає лабораторію механічного обладнання, полігон техніки, аудиторію з діючими моделями машин, комп’ютерний клас з програмним забезпеченням SolidWorks та Office 365; поспілкувалися із співробітниками кафедри, які у подальшому стануть їх науковими консультантами і керівниками від університету; обговорили тематику майбутніх науково-дослідницьких проєктів.


Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


Осінній сезон науки для ліцеїстів відкрито

19 вересня для ліцеїстів, які цікавляться технікою та моделюванням, була організована екскурсія на кафедру інжинірингу та дизайну в машинобудуванні Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Співробітники кафедри, зокрема завідувач Заболотний Костянтин Сергійович, провели цікаву лекцію, інтерактивний урок та екскурс лабораторіями кафедри. Технічний ліцей, Дніпровська політехніка та Дніпропетровське відділення Малої академії наук не перший рік співпрацюють у напрямі підготовки учнівської молоді до підготовки цікавих науково-дослідницьких проектів. Результатом такої співпраці стали перемоги учнів ліцею на обласному та Всеукраїнському етапах конкурсу-захисту МАН. У 2020 році 6 учнів ліцею вибороли почесне право представляти регіон на Всеукраїнському етапі конкурсу. 5 проектів у відділенні технічних дисциплін. Продовжуюють традицію співпраці учні 8,9, 10 та 11 класів під керівництвом вчителів інформатики Наталії Василівни Будіної, Ірини Олександрівни Самусевич, вчителя фізики - Мірошник Наталії Петрівни. 17 учням, що взяли участь у навчальній екскурсії, було запропоновано стати членами гуртка з моделювання з подальшою роботою над науково-дослідними проектами. Сподіваємось, що цьогорічна співпраця за Тристоронньою угодою стане продуктивною та цікавою.
Бажаємо успіхів!
Як це було. Цікаве відео за посиланням!

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


Кар'єрний радник

    Кар'єрний радник - профорієнтаційний проєкт юнацького відділу бібліотеки на Шевченка.
    Живу комунікацію ніщо не замінить. Якщо співрозмовник цікавий, а поради його корисні — це великий досвід.
    30 січня 2020р. учні технічного ліцею знову відвідали Бібліотеку на Шевченка. Формат зустрічі - "Жива книга". Не кожного дня є можливість поспілкуватися з людьми, які в нашому місті дуже відомі. Олег Миколайович Мороз вразив дітей фактами з життя, підприємницьким хистом, можливістю змінювати і втілювати. Учні навіть і не здогадувалися, що стільки об'єктів міста так чи інакше пов'язані з іменем Олег Мороз. Історії про появу радіостанції, про дитинство у бабусі, про краєзнавство... це і багато іншого за 1,5 години)
    Ми дякуємо спікеру Олегу Миколайовичу. А за гостинність - нашій бібліотеці!
Детальніше >>


Наука і діти – ідеї для майбутнього: новітні та перспективні технології в інженерії

    Науково-практична конференція «Наука і діти – ідеї для майбутнього: новітні та перспективні технології в інженерії» відбулася на базі кафедри дизайну машинобудування та інжинірингу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (24.01.2020).
    Участь у заході взяли вихованці гуртків «Технічні науки» (керівник – Заболотний Костянтин Сергійович) та «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник – Бондаренко Олександр Володимирович) МАН Дніпропетровської обласної ради.
    Конференція проходила в рамках Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» та мала на меті обмін індивідуальними точками зору з приводу проблеми, що розглядалася.
    У результаті плідного спілкування утворилося єдине смислове поле, яке дозволило зрозуміти і саму проблему, і один одного.


Про цінності, мотивацію, бізнес, життя…

    16 січня 2020 eчні технічного ліцею 9-11 класів здобули важливий досвід спілкування, що може відкрити нові горизонти. Ліцеїсти особисто познайомилися з Олегом Захорольским (відомим у місті підприємцем, політичним діячем, людиною, що обиралася мером міста в 2006 р.). Олег Іванович знайшов у своєму щільному графіку більше години для спілкування з майбутнім поколінням.
    Учні із захопленням слухали про успіхи і поразки, перші кроки в підприємництві, життєві настанови. Олег Захорольский спочатку виступив спікером, розповівши коротко про свій життєвий та професійний шлях, а далі наші учні порушували питання про поради новачкам бізнесу, кар’єрний зріст, шанси і ризики, книжки, що можуть змінити життя… Особливо активно підтримували діалог Кравець Данило (9-А), Карпов Федір (10-В), Тубольцев Олег (10-Б), Білик Софія (10-Б), Гончар Дімітрій (11-А).
    Зустріч відбулася у форматі прес-конференції. Модераторка зустрічі бібліотекарка Лариса Лощенкова обрала саме таку форму для розмови про становлення кар’єри бізнесмена, бо ідея гри в журналістів відомих інформаційних агенцій прийшлася до душі всім. Запитання булі різні: про здобутки й втрати, пріоритети й саморозвиток, про книжки, що читає, про музику, яку слухає, як набирає персонал на роботу, чи працюють в його бізнесі друзі, чи вважаєте він себе успішною людиною, що найбільше цінує в людях.
    Ця зустріч була особливо актуальною для тих, хто відчуває в собі підприємницький хист. Та це скоріше було не про підприємництво, а про покликання. Про те, що кожен має знайти своє місце у світі. І це врай важливо, адже попереду вибір професії.
    Велика подяка за дуже гостинний прийом Бібліотеці на Шевченка.


Канікули із користю

У рамках професійної орієнтації 29 жовтня 2019 року учні КЗ "Технічний ліцей ім. Анатолія Лигуна" відвідали Кам’янський медичний коледж. Під час екскурсії учні детальніше дізналися про те як на здоров'я людини впливають енергійні напої та що є викрадачами розуму. Ліцеїсти мали змогу відчути себе справжніми студентами-медиками, їм випала нагода відвідати справжню майстерню стоматологів та дізнатися багато цікавого про стоматологічну справу, прослухали доповіді випускників коледжу та ознайомили з анатомією людини на практиці.


Нагору