Моніторинг якості освіти

Педагоги: події та проєкти

Професійний розвиток освітян Наукового ліцею

      3 травня 2025 року на базі Наукового ліцею міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів відбувся масштабний освітній захід – міні-EdCamp Dnipro, що пройшов під гаслом «Сила спільноти». Участь у події взяв і наш педагог – Височин Макар Сергійович, який долучився до програми підвищення кваліфікації вчителів та став частиною активної освітянської спільноти України.
      Захід зібрав близько 200 учасників з різних куточків країни та запропонував понад 20 спікерських сесій, майстер-класи, виставку робототехніки, благодійний ярмарок, автограф-сесію та тематичні екскурсії. Учасники отримали нові знання, практичні інструменти для професійного зростання та натхнення для подальшого розвитку освіти.

      Паралельно з цим учитель історії Наукового ліцею Світич Катерина Сергіївна взяла участь в офлайн-тренінгу «Хвиля натхнення», організованому громадською організацією «Навчай для України». Програма тренінгу була спрямована на відновлення професійного ресурсу педагогів, розвиток тьюторських компетенцій і підтримку учнів, які зазнали освітніх втрат.
      У рамках навчання учасники працювали над такими темами, як карта розвитку предмета, планування занять, формування мислення зростання, а також методи подолання навчальних прогалин. Окрема увага була приділена психоемоційній підтримці педагогів і школярів, зокрема питанням збереження балансу між роботою та особистим життям і відновленню ресурсу через практичні майстер-класи.
      Отримані знання вже впроваджуються у навчальний процес, зокрема у роботі з учнями 9-10-х класів у межах програми з подолання освітніх втрат з історії України.


Україно-чеський проєкт

    "Навчатись! Підтримувати! Надихатись!"
    Саме під таким гаслом 24-28 березня 2025 року у місті Львів зустрічалися, працювали та надихалися учасники чесько-українського проєкту "Підтримка компетентностей та спроможностей освітян Дніпропетровщини". Учасниками виїзного курсу стали директори 60 закладів загальної середньої освіти Дніпропетровської області. Освіту Кам'янського представляли три заклади: КЗ "Гімназія №4" (директор Ніна Клімова), КЗ "Ліцей №25" (директор Ірина Бесєдіна), КЗ "Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна" (директор Яна Жучек).
    Цей проєкт вже декілька місяців поспіль реалізується за підтримки Чеської агенції розвитку та Асоціації міжнародних відносин у співпраці з КЗВО "Дніпровська академія неперервної освіти".
    Протягом 5 днів організаторами заходу було створено умови для якісного навчання та обміну досвідом за двома модулями: "Стратегічне управління та планування у школах" та "Супервізія як інструмент професійного розвитку педагога".
    Цікаві проєкти, змістовні знання, круглі столи та тренінги від авторів – Їржі Трунди (директора базової школи Вратіславова м.Прага), Марини Ватковської (проректора з науково-педагогічної та методичної роботи ДАНО), Тетяни Мотуз (завідувача кафедри загальної та спеціальної педагогіки ДАНО) – дали можливість створити простір спілкування, обміну цікавим досвідом, професійного діалогу за тими питаннями, які сьогодні надважливі в українській та європейській освітах.
    Дякуємо усім спікерам за змістовність, натхнення для подальшої праці, усім колегам Дніпропетровщини за суголосність думок та професійне коло друзів й партнерів. Дякуємо Чеській Асоціації міжнародних відносин й особисто пані Зденці Вагнерові за таку важливу підтримку української освіти, зокрема освіти Дніпропетровського регіону під час російської агресії, в умовах воєнного стану. Це великий внесок для наближення Перемоги, розбудови миру та декларації європейських цінностей.
    Робота в проєкті триває, й набуті підходи, практики потребують свого втілення в закладах загальної середньої освіти регіону та міста.
    Учасники проєкту від міста Кам'янського вдячні департаменту освіти та особисто директору Наталії Реві за надих та постійну підтримку важливих ініціатив для освітян Кам'янського.
    Далі буде...


Тренінг з надання домедичної та психологічної допомоги

    24 грудня в рамках реалізації міжнародного проєкту «Посилення спроможностей і компетенцій працівників освіти в Дніпропетровській області» для учителів Наукового ліцею було проведено тренінг з надання домедичної та психологічної допомоги. Тренінг провела практичний психолог ліцею Городецька Марина Володимирівна.
    Під час тренінгу викладачі ознайомились з алгоритмами дій у різних критичних ситуаціях, що можуть виникнути в навчальному закладі: надання першої домедичної допомоги (розглядалися такі питання, як зупинка кровотечі, серцево-легенева реанімація), психологічна підтримка (навчилися розпізнавати ознаки стресу, тривоги та панічних атак у дітей) та створення безпечного та підтримуючого середовища (обговорювалися методи профілактики конфліктів, булінгу та інших негативних явищ).
    Також вчителі мали змогу не тільки ознайомитися з новим інструментарієм – портативною мінілабораторією, але й безпосередньо попрацювати з ним. Це дозволило їм набути практичних навичок, необхідних для проведення уроків біології, основ здоров'я та виконання базових досліджень. Для закріплення матеріалу були передбачені симуляційні вправи.


Почесна відзнака

    Директор Наукового ліцею Жучек Яна Петрівна удостоєна почесної відзнаки – Грамоти Верховної Ради України. Ця нагорода є свідченням визнання її значного особистого внеску в розвиток української освіти.
    Протягом багатьох років Яна Петрівна демонструвала неабиякий педагогічний талант, виховуючи покоління талановитих учнів. Її уроки української мови та літератури запам'ятовуються на все життя, а організовані нею заходи завжди відзначалися креативністю та високим рівнем.
    Як заступник директора з науково-методичної роботи, Яна Петрівна сприяла становленню багатьох молодих науковців. Сьогодні, очолюючи Науковий ліцей, вона продовжує активно працювати над його розвитком, навіть у непростих умовах війни.
    Грамота Верховної Ради України – це не лише визнання особистих досягнень Яни Петрівни, а й висока оцінка її професійної діяльності всією освітянською спільнотою.
    Ми щиро вітаємо Яну Петрівну і бажаємо їй міцного здоров'я, невичерпної енергії та нових творчих злетів!


Шістнадцята міжнародна виставка “Інноватика в сучасній освіті – 2024”

    23-25 жовтня 2024 р. відбулася Шістнадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті».
    Команда педагогів Наукового ліцею підготувала проект у номінації "Штучний інтелект у дії: цифрові інструменти в системі подолання освітніх втрат" й здобула золоту медаль!
    Щиро вітаємо весь колектив з нагородженням на міжнародному рівні! Особливі вітання директору нашого закладу, натхненнику та генератору ідей, Жучек Яні Петрівні, а також талановитій авторській команді: Кострюковій Юлії Олександрівні, Кострюкову Владиславу Едуардовичу та групі творчого супроводу – Островській Маргариті Олександрівні та Звягінцевій Світлані Володимирівні.


«Імпровізація як інструмент емоційної допомоги»

    29.10.24 на базі Наукового ліцею проводився тренінг «Імпровізація як інструмент емоційної допомоги».
    Метою тренінгу було познайомити вчителів з таким напрямком психології як імпровізація та психодрама, покращити їх емоційний стан, показати нові інструменти для покращення емоційної складової уроку.
    У тренінгу взяли участь 20 вчителів нашого закладу і на їхню думку тренінг був цікавий і корисний, виконуючи завдання тренінгу їм вдалося покращити власний емоційний стан та познайомитися з новими прийомами та техніками які вони зможуть використовувати в своїй роботі.



Україно-чеський проєкт

    Науковий ліцей пройшов конкурсний відбір на участь у міжнародному проєкті «Посилення спроможностей і компетенцій працівників освіти Дніпропетровської області». Завдяки цій співпраці, ми зможемо створити для наших учнів ще більш сприятливе середовище для навчання та розвитку, де кожен зможе розкрити свій потенціал.
    Одним із важливих напрямків нашої роботи є психологічний супровід учнів. Завдяки підтримці міжнародних партнерів, Асоціації міжнародних відношень спільно з Чеською агенцією розвитку та Дніпровською академією неперервної освіти, наш психолог, Марина Володимирівна Городецька, з 23 по 27 вересня проходить навчання за сучасною методикою підготовки практичних психологів за темою: "Імпровізації та драми як підтримуючої терапії для дітей і дорослих зі складним життєвим досвідом". Нові знання та вміння дозволять їй використовувати інноваційні методики, такі як імпровізація та драматизація, для роботи з дітьми, які пережили складні життєві ситуації.
    Ми вдячні Асоціації міжнародних відношень, Чеській агенції розвитку та Дніпровській академії неперервної освіти за підтримку та сприяння у реалізації цього проєкту. Разом ми рухаємося до нових звершень і створюємо безпечне середовище для наших учнів.

Більше фото та інформації на нашій сторінці у фейсбуці >>, а також тут >>


Вчителі майбутнього 2024

    Представники Наукового ліцею (директор – Жучек Яна Петрівна, заступник директора з науково-методичної роботи – Ненашева Маргарита Валеріївна) у червні 2024 року відвідали найбільший форум освітян України у Львові:
    * 230 майстерок.
    * Панельні дискусії від провідних фахівців галузі вчителів-новаторів, експериментаторів, профільних міністрів, представників вищої школи.
    * Українська та англійська мови заходу.
    * Знайомство з молоддю, яка надихає: діти-науковці (Маріуполь, Харків, Львів, Нова Каховка) з такими важливими цінностями, які демонструють усьому світові.
    * Виступ Міністра Оксена Лісового щодо проблем освітян та реальний стан речей в освіті України.
    * Досвід іноземних експертів з Литви, Великої Британії.
    Такі фестивалі надихають, мотивують, розширюють горизонти! Дякуємо, Освіторіє!


Сучасні заклади освіти – 2024

    Вітаємо колектив Наукового ліцею із золотою медаллю Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти – 2024".
    У роботі представлено те, чим займається наш заклад освіти: досвід вчителів, здобутки учнів та педагогів ліцею. Кожен – співавтор даної праці. Але є головні автори, які представили досвід закладу у номінації "STEM-освіта як засіб формування мотивації до науково-дослідницької та проєктної діяльності":
    * Рижко Ольга Петрівна, вчитель фізики
    * Пономаренко Надія Анатоліївна, вчитель математики
    * Жучек Яна Петрівна, директор ліцею, вчитель української мови та літератури
    та команда постійного супроводу матеріалів Міжнародних виставок: Островська Маргарита Олександрівна, заступник директора з методичної роботи, Звягінцева Світлана Володимирівна, керівник гуртка науково-технічного спрямування

Вітаємо! Пишаємося нашою командною роботою у проєктах! Пишаємося нашим закладом освіти!


Чотирнадцята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2023”

    17-19 травня 2023 р. відбулася Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти».
    Команда педагогів Наукового ліцею підготувала проект у номінації "Інтеграція освіти та науки України у європейський простір: здобутки, проблеми, перспективи" й здобула золоту медаль! Вітаємо!!!


Тринадцята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2022”

    Нарешті відбулася запланова ще на березень Тринадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2022».
    Команда педагогів технічного ліцею підготувала проект у номінації "STEM-проєкт: від ідеї до втілення" й здобула золоту медаль! Вітаємо!!! Це ще один крок на шляху до отримання статусу "Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна".


Тринадцята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті"

    20-22 жовтня 2021 р. відбулися Тринадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» й виставка освіти за кордоном «World Edu» в Київському Палаці Спорту.
    Роботу виставки супроводжували науково-практичні конференції, тематичні семінари, воркшопи, презентації, майстер-класи, тренінги за участю керівників, провідних фахівців і науковців МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», керівників закладів освіти, педагогів-практиків, представників закордонних закладів освіти та міжнародних представництв, виробників і постачальників навчального обладнання, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості.
    Команда педагогів технічного ліцею підготувала проект у номінації "Упровадження в освітню діяльність інноваційних проєктів, моделей, систем, технологій, методик, що спрямовані на підвищення якості освіти" й здобула золоту медаль! Вітаємо!!!


EDU_FEST Dnipro – 2021

З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освітянської галузі Дніпропетровської області, створення умов вивчення та поширення кращих педагогічних практик, створення інформаційного банку методичних ідей протягом лютого-травня було проведено І етап фестивалю «EDU_FEST Dnipro – 2021». І ось, нарешті, підведено підсумки. Вітаємо педагогів технічного ліцею!


EDU_FEST Dnipro – 2020

З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освітянської галузі Дніпропетровської області, створення умов вивчення та поширення кращих педагогічних практик, створення інформаційного банку методичних ідей протягом лютого-травня було проведено І етап фестивалю «EDU_FEST Dnipro – 2020». І ось, нарешті, підведено підсумки. Вітаємо педагогів технічного ліцею!



Десята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2019"

    З 14 по 16 березня у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Десята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2019".
    Під час виставки учасники відвідали семінари, презентації, майстер-класи, ознайомилися з електронними та технічними новинками у сфері освіти, сучасним навчальним обладнанням, системою інтерактивного навчання, ділилися досвідом їх використання для підвищення якості освіти. Організатори виставки провели конкурс з тематичних номінацій з ряду актуальних проблем інноваційної модернізації освіти.
    Технічний ліцей підготував проект у номінації "SТЕМ-навчання як освітній ресурс ХХІ століття" й був нагороджений дипломом "За активну участь у реформуванні національної системи освіти". Вітаємо!!!

До 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського

    Під час навчально-виховного процесу учнів постає питання пошуку найбільш точних впливів на духовний світ дитини. Як стверджував Василь Олександрович Сухомлинський, неоціненне значення для всебічного розвитку особистості дитини в школі займають уроки на природі. Природу великий гуманіст розглядав як важливий засіб емоційного, естетичного, морального аспектів виховного процесу. І при цьому наполягав на повноцінному включенні природи як e навчальну, так і у виховну роботу.
    Василь Олександрович також стверджував, що перша дія школи – не в школі, а в природі. Саме тут – «джерело слова і розуму»
    Спілкування з природою народжує і зміцнює у дитини безцінну якість, властиву людській особистості, – доброту. Але як же дати відчути учневі радість відкриттів, коли він входить у дивний світ, що навколо нього? Як перетворити природу у могутній засіб виховання гуманних почуттів? І чи зможе учень засвоїти причинні зв'язки між явищами, зрозуміти залежність між природними об'єктами? Виявляється, може, і найпростішим шляхом до цього є саме спостереження. А де ще ж дитина може поспостерігати, як не на природі.
    В рамках визначених заходів департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради щодо відзначення 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського в ліцеї були проведені уроки на природі за методикою В.О.Сухомлинського. Так, учні 11 класів разом з вчителем Кострюкової Ю.О. на уроці з біології визначали на пришкільному подвір’ї модифікаційну мінливість у рослин. Для учнів 8-х класів, вчителем географії Клочко Н.В. був проведений цікавий урок за темою: “Місцевий, поясний час. Відлік часу в Україні”.
    Педагогічний досвід В. О. Сухомлинського дає нам зрозуміти, що у природі до всього можна доторкнутися, багато побачити, почути чарівну музику природи. І саме педагогічно правильно організоване спостереження на лоні природи допомагає дитині вийти за межі чуттєвого пізнання. У наш час творча спадщина В. О. Сухомлинського є великим скарбом у допомозі педагогу в роботі з дітьми.


Міська педагогічна не (конференція) до 100-річчя Василя Сухомлинського"

    Усіх педагогів України єднає він – Василь Олександрович Сухомлинський! Як багато спадщини видатного гуманіста вже вивчено, до ще більшого треба дорости і серцем... і душею.
    Делегація вчителів та батьків технічного ліцею відвідала неймовірно теплий захід, що відбувався у стінах затишного НВК №3 та був присвячений 100-річчю легенди української педагогіки. Дуже дякуємо всім причетним за чудову організацію (не) конференції! Учасники від технічного ліцею також зробили свій творчий внесок: Наказний Микола Олексійович, директор ліцею, постав перед аудиторією в образі вже досвідченого директора Павлівської школи, що лише одним словом міг дарувати дитині щастя і радість, що одним тільки поглядом міг втішити та зарадити. Це велика честь та велика відповідальність! Ми пишаємося НАШИМ директором! Символічно, що цього дня директор був з Нагрудний знаком МОН України «Василь Сухомлинський»...
    Група вчителів під керівництвом Островської Маргарити Олександрівни у свою чергу підготувала програму для молодих педагогів міста. "На людину треба вчитися впродовж життя" – 40 творчих хвилин були присвячені доброті. Цьому можна і треба вчитися! Цьому треба навчати в родинах, говорити на уроках, показувати власним прикладом. Зростити освічену людину – задача не з легких, але найважливіше – виховати Людину.... "Знання без виховання – меч в руках божевільного".
    Читайте Сухомлинського! І дорослі! І малі! Для кожного знайдеться своє....

Ще більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>, а також відеорепортаж.


Десята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті"

    З 23 по 26 жовтня у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Десята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті".
    Технічний ліцей здобув ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ!!! Це справжній подарунок до Дня народження ліцею!
    Це третя ЗОЛОТА нагорода поспіль! Безмежно щасливі й переповнені почуттям гордості за наших творчих педагогів та учнів, що надихають!!!!
    Слова щирої вдячності, захоплення наполегливістю, креативністю, професіоналізмом та винахідливістю, невичерпною жагою пізнання нашим педагогам: вчителю хімії Юлії Олександрівні Кострюковій, вчителю інформатики Наталії Василівні Будіній, що представили науково-методичні матеріали у номінації "Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення". Слова подяки заступнику директора Маргариті Олександрівні Островській за координування даного напряму роботи! Дякуємо директору Миколі Олексійовичу за натхнення та підтримку!
    ВІТАЄМО усіх з перемогою! Так тримати!!!


Дев’ята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2018"

    З 15 по 17 березня у м. Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Дев’ята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2018" та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном "Word Edu".
    Під час виставки учасники відвідали семінари, презентації, майстер-класи, ознайомилися з електронними та технічними новинками у сфері освіти, сучасним навчальним обладнанням, системою інтерактивного навчання, ділилися досвідом їх використання для підвищення якості освіти. Організатори виставки провели конкурс з тематичних номінацій з ряду актуальних проблем інноваційної модернізації освіти.
    Команда педагогів технічного ліцею підготувала проект у номінації "Застосування інноваційних технологій SТЕМ-навчання в аспекті розвитку здібностей вихованців, учнів і молоді" й здобула золоту медаль! Вітаємо!!!


Міський семінар-практикум вчителів хімії

    07 березня 2018р. на базі КЗ “Технічний ліцей” відбувся міський семінар-практикум вчителів хімії загальноосвітніх навчальних закладів “Формування мотивації навчальної діяльності учнівської молоді на уроках хімії в умовах ліцейної STEM-школи”.

Детальніше >>


Обласний конкурс на кращий дистанційний курс

Відповідно до наказу КВНЗ “Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” від 25 квітня 2017 року № 112 “Про проведення ІІ обласного конкурсу на кращий дистанційний курс” протягом квітня-червня 2017 року було проведено ІІ обласний конкурс на кращий дистанційний курс серед педагогічних працівників закладів освіти області.
Технічний ліцей представила вчитель історії та правознавства Гарник Ніна Андріївна. Її курс “Українські землі у 20-90-х роках XVIII ст.” посів ІІ місце у конкурсі.

Дев’ята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті"

    З 24 по 26 жовтня у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Дев’ята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті" та шоста міжнародна виставка освіти за кордоном "Word Edu".
    Під час виставки учасники відвідали семінари, презентації, майстер-класи, ознайомилися з електронними та технічними новинками у сфері освіти, сучасним навчальним обладнанням, системою інтерактивного навчання, ділилися досвідом їх використання для підвищення якості освіти. Організатори виставки провели конкурс з тематичних номінацій з ряду актуальних проблем інноваційної модернізації освіти. На конкурс з тематичних номінацій виставки було подано понад 350 робіт з усіх регіонів України. Найчисельніша делегація на форумі представляла Дніпропетровщину. Приємно відзначити, що до її складу увійшли освітяни і Кам`янського: методичний кабінет Департаменту з гуманітарних питань міської ради та 20 освітніх закладів – Технічний ліцей, Ліцей нових інформаційних технологій, СЗШ № 4,7,9,18,19,21,22,25,27,28,35,40, НВК № 13,24,37, Академічний ліцей № 15, Колегіум №16, НВК "Гармонія". Освітяни міста Кам’янського здобули 7 золотих нагород. Серед лауреатів – методичний кабінет Департаменту з гуманітарних питань, Технічний ліцей, Ліцей нових інформаційних технологій, СЗШ №4, 21, НВК №24, Академічний ліцей №15.
    Команда педагогів технічного ліцею підготувала проект у номінації "STEM-освіта: від уроку до інновації" й здобула золоту медаль! Вітаємо!!!


Мій особистісно зорієнтований урок

5-6 жовтня 2017 року на базі КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" відбувся фестиваль педагогічних ідей "Мій особистісно зорієнтований урок". 240 учасників фестивалю, серед них учителі, науковці, управлінці, представники вищої школи й методичних служб усіх освітянських рівнів із 20 областей України та м.Києва, популяризували ідеї особистісно зорієнтованого й компетентісного навчання через технологію ОЗОН. Від команди Дніпропетровської області, зокрема Кам'янського технічного ліцею, власний педагогічний досвід у вигляді педагогічної майстерні представила вчитель української мови та літератури Панченко Людмила Василівна.
Учасники фестивалю активно обговорювали сучасні нагальні проблеми базової та середньої освіти в Україні на форумі "Компетентісне навчання: теоретичні пошуки і шкільні реалії" з провідним науковим співробітником відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України А.М.Фасолею та головним спеціалістом відділу змісту середньої освіти Міністерства освіти і науки України О.Ю.Котусенко.


Нарада керівників Наукових товариств ЗНЗ міста (05.10.2017p.)

    5 жовтня у технічному ліцеї відбулась інструктивно-методична нарада з відповідальними за роботу з обдарованими учнями у ЗНЗ міста.
    Міське наукове товариство – справжній осередок пошуку, експериментів, відкриттів та копіткої праці школярів міста, які займаються науково-дослідницькою діяльністю, роблять перші кроки до власних наукових досліджень. У місті працює близько 26 наукових товариств, кількість яких постійно зростає. Щорічно на міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук учнівської молоді юними науковцями нашого міста презентується в середньому 150-200 робіт. Переможці та призери міського етапу гідно представляють свої дослідження на обласному рівні. Найрезультативніші учнівські науково-дослідницькі роботи є серед учасників та призерів Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту.

    Детальніше >>

Вітаємо із заслуженою нагородою Панченко Людмилу Василівну

     28 вересня у міському академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки відбулися урочистості напередодні свята усіх освітян – Дня працівників освіти і науки! Традиційно в цей день відзначають найкращих педагогів, вихователів, тренерів, усіх, хто причетний до найтендітнішої сфери діяльності людини – виховання, навчання, плекання, становлення. Учительство нашого міста – це сузір’я справжніх талантів, унікальних особистостей, людей, відданих своїй справі. За кожним вчителем – успіхи його вихованців, небайдужість та партнерство, допомога у самовизначенні та самореалізації.
    Цього дня за участю міського голови Андрія Білоусова відзначали найкращих педагогів міста!!! Вітаємо із заслуженою нагородою вчителя української мови та літератури технічного ліцею, керівника міського методичного об єднання вчителів української мови – Панченко Людмилу Василівну – професіонала своєї справи, справжнього фахіфця-мовознавця, Вчителя, що виховує любов до рідного слова, прищеплює учням духовну та словесну культуру. Серед вихованців вчителя – призери міських, обласних олімпіад з предмета, призери Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. Результатом копіткої роботи є успішне складання Зовнішнього незалежного оцінювання випускниками ліцею.
    Вітаємо, пишаємось й бажаємо натхнення, наснаги й подальших успіхів!


"Сучасні заклади освіти – 2017"

З 16 по 18 березня 2017 року у м. Києві відбулась Восьма міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти". Технічний ліцей представив досвід своєї роботи у номінації “Партнерство як стратегічний ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів” та отримав диплом за активну учать у створенні сучасної якісної системи національної освіти.


Науково-педагогічна конференція

24.01.2017р. на базі ДДТУ відбулась науково-педагогічна конференція “Новітні технології в освітньому процесі з використанням дистанційної форми навчання та електронних інструментів: вітчизняний та закордонний досвід”. В конференції взяли участь всі загальноосвітні заклади міста.
З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням.


Мій особистісно зорієнтований урок

    5-6 жовтня 2016 року у місті Вінниці за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України відбувся VI Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Учитель української мови і літератури технічного ліцею Панченко Людмила Василівна була у складі обласної команди творчої групи освітян і презентувала представникам наукової еліти та управлінсько-методичних служб України із 16-ти областей та м. Києва відкритий урок української літератури в 10 класі з впровадження технології ОЗОНу.
    Під час методичного консиліуму ОЗОНівська рада у складі науковців, учителів-новаторів провідних українських вищих та загальноосвітніх навчальних закладів визначали ключові проблеми у формуванні читацьких компетентностей учня сучасної школи, ролі учасників освітнього процесу в їхньому розв’язанні.
    Більше фото >>

Учитель року-2016

25-28 січня 2016 року на базі ДОІППО та СЗШ № 54 м. Дніпропетровськабув проведений очний етап конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Математика».
В очному етапі конкурсу взяли участь 10 претендентів із різних куточків Дніпропетровщини, котрі перемогли на відбірковому етапі. Одним з фіналістів був вчитель КЗ “Технічний ліцей м. Дніпродзержинська” Тимченко Світлана Валентинівна.
В перший день конкурсу учасники давали своє інтерв’ю та доводили свою майстерність у володінні комп’ютером.
26 та 27 січня 2016 року учасниками конкурсу були проведені уроки та майстер-класи на базі СЗШ № 54 м. Дніпропетровська.
На спільному засіданні журі та оргкомітет конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Математика» визначив переможців. Світлана Валентинівна посіла почесне IV місце.
Вітаємо!


Семінар-практикум для вчителів біології міста – 2015

12 березня 2015 року, за ініціативою управління освіти і науки міської ради та згідно річного плану роботи, в рамках проведення семінару-практикуму на тему "Розвиток творчого потенціалу особистості ліцеїста на уроках біології та в позаурочний час", колектив КЗ "Технічний ліцей м. Дніпродзержинська" гостинно приймав учителів біології міста.

Детальніше >>


“Сучасні заклади освіти – 2013”

28 лютого – 2 березня 2013 року в місті Києві пройшла ІV Міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2013” , де технічний ліцей був нагороджений Дипломом за вагомий внесок у розвиток національної освіти.


“Сучасні заклади освіти – 2012”

1-3 березня 2012 року пройшла ІІІ Міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2012”, де технічний ліцей був нагороджений срібною медаллю в номінації "Соціальне партнерство у контексті розвитку сучасного навчального закладу: професійно-технічної та загальної середньої освіти".


Нагору