Абітурієнтам
Про наш ліцей
Освітній процес
Науково-методична робота
Наукове товариство
Виховна робота
Психологічна служба
Абітурієнтам

Правила
конкурсного відбору учнів
до КЗ “Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна”

1. Загальні положення

1.1. Дані правила конкурсного відбору розроблені робочою групою зі складу педагогічних працівників, відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат», Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних наукових ліцеїв та наукових ліцеїв-інтернатів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12 грудня 2019 року № 1553, Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 16.04.2018 № 367, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 року за № 564/32016, Статуту Наукового ліцею імені Анатолія Лигуна Камянської міської ради проводиться набір здобувачів освіти до 8-х класів та можливий добір на вакантні місця до 9-11-х класів.
1.2. Зарахування учнів до Наукового ліцею здійснюється на конкурсній основі.
1.3. У конкурсному відборі (конкурсі) можуть брати участь учні незалежно від місця проживання.
1.4. Конкурс є публічним заходом і має відбуватися з дотриманням принципів академічної доброчесності, прозорості, відкритості, справедливості, чесності, об’єктивності, рівності та неупередженості.
1.5. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

2. Організація конкурсу

2.1. Правила конкурсного відбору оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному сайті Наукового ліцею. Зміст оголошення доводиться до відома абітурієнтів та батьків, зацікавлених осіб завдяки засобам масової інформації та соціальних мереж.
2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсного відбору в інформаційно-методичному центрі Наукового ліцею та на сайті розміщується перелік питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться випробування.
2.3. Випробування в рамках основного конкурсного відбору проводяться з квітня кожного року. За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне випробування (серпень), яке здійснюється таким чином, щоб зарахування учнів відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку нового навчального року.
2.4. Додатковий конкурсний відбір може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів.
2.5. Для проведення конкурсних випробувань у Науковому ліцеї створюється конкурсна комісія, склад якої затверджується наказом директора Наукового ліцею. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор Наукового ліцею або його заступник.
2.6. Для оцінювання результатів конкурсних випробувань з кожного предмета створюється предметна комісія; її склад затверджується наказом директора Наукового ліцею. Один і той самий педагогічний працівник не може входити до складу більше ніж однієї комісії.
2.7. Завдання для конкурсного відбору та критерії їх оцінювання розробляються предметною комісією з урахуванням вимог навчальних програм з профільних предметів (за рівнем стандарту). Не допускається застосовування одних й тих самих варіантів завдань для випробувань, що відбуваються у різні дні.
2.8. Прохідний бал визначається рішенням конкурсної комісії на підставі результатів конкурсу всіх абітурієнтів, які брали участь у конкурсному випробовуванні.
2.9. До участі у конкурсі допускаються учні на підставі електронної реєстрації за визначеною формою, що створюється не пізніше ніж за день до початку туру.
2.10. До конкурсної комісії можна подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні або творчі досягнення.
2.11. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання, довідок з місця роботи батьків тощо.
2.12. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти вразливих категорій складають конкурсні випробування на загальній основі, але мають пріоритетне право на зарахування.
2.13. Учасники міжнародних олімпіад, конкурсів, призери та учасники III-IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, учасники II та III етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук поточного року, а також переможці та призери Відкритої олімпіади імені Анатолія Лигуна зараховуються поза конкурсом.
2.14. Учні, які завершили навчання на високому рівні, а також учні-випускники 9-х класів, які за результатами навчання отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, звільняються від конкурсних випробувань з виставленням до протоколу максимальної кількості балів.

3. Проведення конкурсу

3.1. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до 8-10 класів Наукового ліцею проводяться з профільного предмету або предмету, який вивчається поглиблено. Дата конкурсу визначається наказом директора ліцею.
3.2. Конкурсні випробування для учнів, які вступають до інших класів Наукового ліцею, проводяться за умови наявності вільних місць, як правило, під час основного конкурсного відбору.
3.3. Конкурсні випробування проводяться з 2-х предметів:
– у фізико-математичні класи – фізика та математика;
– у хіміко-біологічні класи – хімія та біологія;
– у інформаційно-математичні класи – математика та інформатика.
3.4. Для проведення конкурсного випробування в письмовій формі вступникам видається папір зі штампом закладу освіти; передбачається, що першу сторінку буде відділено від письмової роботи.
3.5. Конкурсні завдання зберігаються у директора Наукового ліцею у закритому конверті, який відкриває в день випробування голова предметної комісії у присутності її членів та вступників.
3.6. Під час конкурсного випробування забороняється використовувати підручники, посібники, калькулятори та інші джерела додаткової інформації. Особи, які користуються під час випробувань сторонніми джерелами інформації, в тому числі підказками, як і ті, що надають заборонену допомогу, відсторонюються від участі у випробуванні через порушення академічної доброчесності.
3.7. Після закінчення випробування письмові роботи шифруються головою предметної комісії та передаються для перевірки членам цієї комісії без титульної сторінки. Дешифрування робіт здійснюється головою предметної комісії після виставлення балів.
3.8. Обсяг і тривалість написання вступниками письмових робіт визначає голова конкурсної комісії для кожної вікової групи окремо.
3.9. Письмові роботи учасників конкурсу зберігаються у закладі освіти протягом року. Місце зберігання визначає директор Наукового ліцею.
3.10. Результати конкурсних випробувань оформляються у вигляді протоколів відповідної комісії, які зберігаються в порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації учнів.
3.11. Результати письмового випробування оголошуються не пізніше ніж через три дні після його проведення. Списки вступників з виставленими балами розміщуються в інформаційно-методичному центрі Наукового ліцею.
3.12. Діти, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов'язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі у повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає голова конкурсної комісії.

4. Порядок зарахування

4.1. Здобувачі освіти, які успішно склали випробування, зараховуються наказом директора ліцею на підставі рішення конкурсної комісії, після оголошення результатів випробування та за умови подання ними наступних документів (протягом двох місяців):
– заява батьків або осіб, які їх замінюють на ім’я директора ліцею;
– свідоцтво про базову середню освіту (для учнів 9-х класів);
– копія свідоцтва про народження,
– особова справа,
– медична картка (довідка) встановленого зразка,
– копія пільгових документів (якщо такі є).
4.2. Якщо учні, їхні батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови комісії з апеляційною заявою. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів з дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначаються директором закладу. Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції забороняється.
4.3. Учні, які за підсумками конкурсу не зараховані до Наукового ліцею, продовжують навчатися у закладі, де вони навчалися до участі в конкурсі.

5. Контроль за проведенням конкурсу


5.1. Директор Наукового ліцею несе персональну відповідальність за дотримання вимог даних Правил.
5.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування учнів до Наукового ліцею покладається на департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради.
5.3. За умови порушення Науковим ліцеєм вимог даних Правил конкурсного відбору, рішенням департаменту з гуманітарних питань результати конкурсу визнаються недійсними. У такому разі департамент з гуманітарних питань організовує і проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.

Бажаємо успіхів при вступі!
Нагору