Наукове товариство

МАН - ІІ етап

    Наукова робота в МАН – це перша творча робота, яку самостійно виконує учень на базі знань, умінь і навичок, набутих під час вивчення навчальних предметів. У процесі виконання науково-дослідницької роботи учень вперше отримує не лише право, а й обов’язок самостійно вирішувати певне коло питань, пов’язаних з її виконанням.
    Міське наукове товариство є ланкою територіального (обласного) відділення Малої академії наук, яке працює за такими напрямами. Науковий ліцей – базовий заклад з питань підготовки та участі школярів міста у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідних робіт МАН. Щороку І (міський) етап конкурсу-захисту проходить у Науковому ліцеї.

    У 2024-2025н.р. конкурс відбудеться 10 січня 2025р.
    Навчальним закладам, які будуть брати участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, необхідно з 09 по 20 грудня 2024р. подати заявку на електронну адресу ліцею (tehnicallicey1@gmail.com) за формою та у термін з 23.12.2024 по 06.01.2025р. подати роботи для заочного оцінювання членами журі. Роботи, що подаються на І етап конкурсу-захисту, мають бути належним чином оформлені, відповідно до вимог. Разом з роботою ви маєте надати відгук (зразки) та рецензію (зразки).

    Офіційний сайт ДВ МАН: dvman.dnepredu.com, електронна адреса: dnepr.obl.man@gmail.com, контакти

    Наказ МОН України від 23.10.2024 № 1499 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2024-2025 н.р.»

Графік проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

01-02 лютого 2025 року – наукові відділення: Історії, Філософії та суспільствознавства, Наук про Землю;

08-09 лютого 2025 року – наукові відділення: Фізики та астрономії, Математики, Інформаційних технологій, Інженерії та матеріалознавства, Економіки;

15-16 лютого 2025 року – наукові відділення: Філології, Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства;

22-23 лютого 2025 року – наукові відділення: Хімії та біології, Екології та аграрних наук.

Всі матеріали і роботи, які братимуть участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу, необхідно здати до Наукового ліцею до 17 січня 2025р.


Конкурсанти, які будуть рекомендовані для участі у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт ДВ МАН в м. Дніпро, повинні надати наступні матеріали:

  1. Науково-дослідницька робота учасника:
    1.1. Науково-дослідницька робота учасника Конкурсу в друкованому (переплетена!) та електронному вигляді, оформлена згідно з Основними вимогами до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт (зразок титульного аркуша, основні вимоги до оформлення, зразок оформлення роботи).
    1.2. Анотація науково-дослідницької роботи в друкованому та електронному вигляді (анотація вкладається в роботу після титульного аркуша і прошивається з роботою).
  2. Фото учасника Конкурсу в друкованому (3 х 4 – 1 шт.) та електронному вигляді
  3. Пакет документів:
    3.1. Відгук наукового керівника на науково-дослідницьку роботу (підтверджується печаткою закладу, в якому він працює);
    3.2. Рецензія фахівця у відповідній галузі на науково-дослідницьку роботу (підтверджується печаткою закладу, в якому він працює);
    3.3. Заявка на участь у ІІ етапі Конкурсу (за формою).Заявку брати виключно на сайті ліцею і “шапку” в ній не змінювати. Заява має бути із підписом та печаткою закладу;
    3.4. Мотиваційний лист (підпис із зазначенням власного імені та прізвища дитини);
    3.5. Декларація академічної доброчесності (форма) (дата та підпис дитини);
    3.6. Паспорт експоната (розробки) – за їх наявності (за формою);
    3.7. Анкета учасника ІІ етапу Конкурсу (за формою) (дата та підпис дитини);
    3.8. Копія паспорта та витяг до нього (або свідоцтва про народження) учасника;
    3.9. Ксерокопія ідентифікаційного коду учасника:
    3.10. Анкета наукового керівника (за формою) (дата та підпис керівника);
    3.11. Згода батьків (одного з батьків) або законних представників на участь їх неповнолітньої дитини у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (за формою).
    3.12. Згода батьків (одного з батьків) або законних представників на обробку персональних даних їх неповнолітньої дитини (за формою);
    3.13. Згода батьків (одного з батьків) або законних представників на використання матеріалів про науковий/дослідницький проєкт або творчий доробок їх неповнолітньої дитини (за формою);
    3.14. Згода батьків (одного з батьків) або законних представників на зйомку та використання зображення їх неповнолітньої дитини (за формою).

На офіційному сайті ДВ МАН у розділі "На допомогу учню" можна знайти шаблон та приклад постеру (вимоги до оформлення постера), а також переглянути поради та вебінари щодо постерного захисту.

Також рекомендуємо для ознайомлення Наказ МОН №147 від 08.02.2021 "Про затвердження Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України"


Вимоги до написання, оформлення і подання науково-дослідницьких робіт

  • Конкурс носить особистий характер, тому колективні роботи не приймаються.
  • Робота повинна відповідати правилам оформлення (зразок титульного аркуша, основні вимоги до оформлення, зразок оформлення роботи) дисертаційного дослідження.
  • Кожна робота повинна ґрунтуватися на певній науковій та експериментальній базі і містити посилання на відповідну літературу, її перелік, відображати власну позицію дослідника.
  • Обсяг науково-дослідницької роботи складає 15-20 (для гуманітарних напрямів 20-25) друкованих сторінок. Першою сторінкою вважається титульна, на якій цифра 1 не ставиться. До загального обсягу науково-дослідницької роботи не входять: анотація, мотиваційний лист, додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Текст роботи має бути написаний грамотно, без орфографічних, пунктуаційних та стилістичних помилок.
  • Наукова робота обов’язково має містити оцінки, рецензії відповідних фахівців (досвідченого вчителя, науковця, спеціаліста певної галузі).
  • Робота повинна бути виконана державною мовою.
  • Роботи, тема і зміст яких не відповідають профілю секції, до участі в конкурсі-захисті не допускаються.
  • Подані учасниками конкурсу-захисту науково-дослідницькі роботи розглядаються як авторські і такі, в яких достовірність наведених результатів та можливість опублікування завірені науковими керівниками.

Також рекомендуємо посібник "Як підготувати і захистити науково-дослідницьку роботу в системі МАН" та перелік типових мовних помилок, які трапляються в текстах робіт учнів.


Вимоги до відгуку та рецензії на науково-дослідну роботу

Відгук на наукову роботу подає науковий керівник автора (зразки).
Відгук має розкривати:
  • актуальність теми дослідження та рівень її складності;
  • уміння учня працювати з літературними джерелами з теми дослідження, критично їх оцінювати і узагальнювати;
  • уміння учня користуватися сучасними методами дослідження;
  • ставлення учня до роботи, його організованість і самостійність,
  • творчий підхід та ініціативність під час виконання наукової роботи.
Обсяг відгуку: 1 сторінка.

Рецензію на наукову роботу подає фахівець (зразки).
Зміст рецензії має відображати результати аналізу й оцінки роботи з таких питань:

  • актуальність та складність обраної теми;
  • самостійність та повнота викладу матеріалу;
  • ступінь обґрунтованості положень дослідження;
  • достовірність і новизна наукових тверджень;
  • відповідність результатів виконаного дослідження і мети та завдань роботи;
  • аргументованість висновків;
  • можливості впровадження результатів роботи;
  • авторський внесок у роботу.
  • стиль, грамотність та правильність оформлення тексту рукопису наукової роботи.
Оцінка наукових досліджень і результатів дослідження має бути об'єктивною та відбивати як позитивні, так і негативні аспекти роботи.
Обсяг рецензії: 1-2 сторінки.

Рецензія та відгуки, окрім самого тексту, повинні мати дані про рецензента: прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада, наукове звання та його підпис.
Рецензія та відгуки завіряються печаткою організації, в якій працює рецензент.

Нагору