29.05.2019р. в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось нагородження призерів та переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук, серед яких було аж троє наших ліцеїстів: Ілля Аберніхін, Діана Захарова та Софія Сінельна. Вітаємо наших учнів та вчителів, які їх підготували, Ніну Андріївну Гарник та Наталію Василівну Будіну.
Свято останнього дзвоника 2019
Справжнім святом підсумків, результатів, теплих слів та порад, яскравих творчих номерів стало цьогорічне Свято останнього дзвоника учнів технічного ліцею. Ліцеїсти, батьки, педагоги вщерть заповнили урочисту залу Центру позашкільної роботи та дитячої творчості Кам’янської міської ради. Серед почесних гостей свята – головний спеціаліст середньої освіти департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Ольга Саламацька, директор комунального позашкільного закладу «Мала академія наук учнівської молоді Дніпропетровської обласної ради» Наталія Тягло, начальник управління молоді та спорту Кам’янської міської ради Едуард Коряк.
Директор ліцею М.О Наказний, підводячи підсумки навчального року, наголошує на тому, що технічний ліцей імені Анатолія Лигуна – лідер освіти міста за підсумками участі в інтелектуальних змаганнях. Наші учні та вчителі – лауреати міської премії «Вива – найрозумніші 2019».
Вже вдруге у технічному ліцеї на святі останнього дзвоника проходить церемонія Людина ліцею, в якій відзначають учнів, вчителів, батьків, випускників, чиї імена прославляють заклад, їхні досягнення, результати роботи, дійсно, вражають. Церемонія відбулась за підтримки Громадської організації «Центр культури та мистецтв «Златоуст», яку очолюють Олег Любкін та Світлана Волошина.
Завершилось урочисте свято та церемонія «Людина ліцею» 2019 яскравим та незабутнім флешмобом на площі Калнишевського від випускників технічного ліцею.
Пролунав останній дзвінок, І покликало до себе в гості літо. Відучилися останній урок, Вірячи, знання проллються світлом На тернистий життєвий шлях, На дорогу до вершини й слави. Вітаємо з останнім дзвінком, Всіх тих, хто радіти нині вправі!
9 травня традиційно вшановується День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» долучився до відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В закладі були проведені заходи щодо вшанування загиблих воїнів: проведені години спілкування присвячені даній події, покладанням квітів, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.
У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Згідно рішення педагогічної ради КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» від 18.03.2019р. (протокол №4) Державна підсумкова атестація здобувачів базової середньої освіти (9 клас) буде проведена у письмовій формі у термін:
29 травня 2019 р. – українська мова (контрольний текстовий диктант);
04 червня 2019 р. – математика (алгебра та геометрія, письмово);
07 червня 2019 р. – фізика (письмово).
Державна підсумкова атестація здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) буде проведена відповідно до календаря ЗНО:
21 травня 2019 р. – математика;
23 травня 2019 р. – українська мова і література;
28 травня 2019 р. – англійська мова;
30 травня 2019 р. – фізика;
04 червня 2019 р. – історія України;
06 червня 2019 р. – біологія;
11 червня 2019 р. – географія;
13 червня 2019 р. – хімія.
VIVA_найрозумніші
34 призери обласних олімпіад та обласного етапу конкурсу-захисту МАН
21 учень, 14 педагогів - лауреати міської церемонії нагородження обдарованих учнів "VIVA найрозумніші 2019"
23 квітня 2019 року Національний центр «Мала академія наук України» спільно з філософським факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Міжнародної наукової конференції «Дні науки філософського факультету – 2019» провели круглий стіл на тему «Вплив світового інтелектуального й мистецького спадку людства на розвиток особистості», у якому взяли участь старшокласники-члени МАН з усієї України. Дніпропетровську МАН представляли п’ять учнів, серед них учениця 10-Г класу Сінельна Софія, яка представила доповідь на тему «Паралелізм у поглядах античних філософів та українського філософа кардіоцентризму - Григорія Сковороди на моральність людини, її внутрішній світ та природу щастя». Перед учасниками виступив директор НЦ «МАН», кандидат філософських наук, доцент О. В. Лісовий та інші провідні вчені-філософи України. Доповіді учасників стосувались актуальних тем у галузях соціології, політології, культурології, права та супроводжувалися жвавими дискусіями.
18 квітня на базі Індустріального коледжу ДВНЗ УДХТУ серед учнів 8-9 класів відбувся І міський науково-практичний форум «Від алхімії – до сучасних технологій», в якому прийняла участь учениця 9-В класу Шейкіна Поліна. В тематичному дослідженні «ЗЕЛЕНА ХІМІЯ ТА СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ» Поліна робить акцент на виробництві екологічно чистого упакування. Його виготовляють на основі полімерів, які можуть руйнуватися у природніх умовах. Таким чином, відбувається природній колообіг речовин, створений еволюцією й здатний підтримувати екологічну рівновагу в довкіллі.
День мистецтва в технічному ліцеї
09 квітня 2019 року наші ліцеїсти в рамках Дня мистецтва представили творчу роботу – виставу за повістю Миколи Васильовича Гоголя «Шинель». Братися за Гоголя – складно і відповідально. Було важко. Однак ми витримали марафон – дали три вистави. Зробили це чесно і сумлінно. Виклалися. Однак це вершина айсберга. До цього ми багато працювали. Тіснили свій графік. Знаходили можливість. І наша вистава народилася. Я хочу від себе особисто подякувати всім небайдужим, усім, хто знайшов час і став нашим глядачем, переживав разом з нами, усім родинам, які підтримали нас! Ми це відчули! Усім учителям та учням, які вболівали за нас! Однак найбільшу подяку я хочу висловити тим дівчатам, які повірили в цей проект. Насправді ви ще зовсім юні, але якою внутрішньою силою ви володієте! Я пишаюся ВАМИ!
Хочу також подякувати адміністрації нашого закладу. За віру та довіру, організацію і розуміння! А окремо Рєзнік Валентині Василівні. За моральну підтримку і допомогу у ключових моментах.
Велика подяка директору та працівникам музею історії ДМК за можливість відчути ці емоції.
А за світлини спасибі фотографу – Ользі Шкурко.
Дякуємо за теплі слова.
Маргарита Тимошенко, педагог-організатор
Детальніше та ще фото на нашій сторінці у фейсбуці >>
“Панацея молода”
З метою популяризації науки серед молоді, виявлення і підтримки учнів та студентів, які мають здібності до науково-дослідної діяльності, Національний фармацевтичний університет за підтримки Міністерства освіти і науки України та Творчого об`єднання “Соняшник” запровадив щорічну нагороду для обдарованої молоді та юнацтва “Панацея молода”. Конкурс проводиться для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти та студентів 1-2 курсів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, які мають власні оригінальні ідеї або результати наукових досліджень.
Другий рік поспіль учні технічного ліцею під керівництвом вчителя хімії Кострюкової Ю.О. беруть участь в цьому конкурсі. Роботи учнів Лапшина Гліба (11-Б клас) та Мригіль Поліни (11-А клас) пройшли попередній конкурсний відбір і були представлені на здобуття Нагороди для молодих науковців «Панацея молода» за номінаціями «Хімія» та «Біотехнологія».
Наукове товариство
Вітаємо призерів обласної інтернет-олімпіади з офісного програмування:
Самусевич Альона
9 кл.
ІІ місце
Попова Єлизавета
11 кл.
ІІ місце
Голобородько Вікторія
11 кл.
ІІІ місце
Мельник Володимир
9 кл.
ІІІ місце
Ми вами пишаємось!
Мирний космос
Кожного року Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді при підтримці департаменту освіти і науки облдержадміністрації проводить обласний конкурс ракетно-космічного моделювання «Мирний космос».
Цього року на Конкурс проводився 15 березня. Технічний ліцей представляли 5 учнів і всі вони посіли призові місця.
Номінація “Космічна фізика та астрономія”
Резніченко Карина
10-В кл.
І місце
Чигрин Даніл
11-В кл.
І місце
Гільмутдінов Ільдар
10-А кл.
ІІІ місце
Номінація “Космічна біологія та медицина”
Возненко Софія
10-А кл.
ІІ місце
Бібік Ірина
11-А кл.
ІІІ місце
Вітаємо наших переможців! Ми вами пишаємось!
Наукове товариство
Вітаємо переможця IV етапу Всеукраїнської олімпіади з основ наук!
математика
Писаревський Захар
8-Б кл.
ІІІ місце
Ми пишаємось!
Десята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2019"
З 14 по 16 березня у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Десята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти – 2019".
Під час виставки учасники відвідали семінари, презентації, майстер-класи, ознайомилися з електронними та технічними новинками у сфері освіти, сучасним навчальним обладнанням, системою інтерактивного навчання, ділилися досвідом їх використання для підвищення якості освіти. Організатори виставки провели конкурс з тематичних номінацій з ряду актуальних проблем інноваційної модернізації освіти.
Технічний ліцей підготував проект у номінації "SТЕМ-навчання як освітній ресурс ХХІ століття" й був нагороджений дипломом "За активну участь у реформуванні національної системи освіти". Вітаємо!!!
Любі жінки! Від щирого серця вітаємо Вас з чудовим святом 8 Березня!
Нехай життєрадісні кольори перших весняних квітів та тепло сонячних променів на обличчі пробуджують енергію ніжності та жіночності, яка завжди зігріватиме та підтримуватиме Вас та Ваших близьких!
До уваги всіх бажаючих вступити до 8-10 класу технічного ліцею!
28 лютого 2019 р. о 16.30 технічний ліцей проводить День відкритих дверей. На зустрічі будуть розглянуті такі питання:
напрям підготовки учнів в ліцеї;
особливості вступної кампанії 2019р.
перспективи розвитку творчої особистості в закладі;
особливості навчання в технічному ліцеї.
Абітурієнти та їх батьки матимуть змогу дізнатися про умови вступу та навчання, отримають відповіді на всі питання, які будуть їх цікавити.
План проведення Дня відкритих дверей в КЗ “Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна”
16.00-16.30 – збір майбутніх абітурієнтів (І корпус) та їх батьків (ІІ корпус) 16.30 – відкриття Дня відкритих дверей.
Не запізнюйтесь!
Адреса закладу: пл. Гагаріна, 1 (напроти академічного театру ім. Л.Українки)
Міжнародний день рідної мови
21.02.2019 року в Міжнародний день рідної мови учні 11-А класу КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» провели соцопитування: «Мовний портрет мешканців міста Кам’янського». Пропонуємо до перегляду відео.
МАН
Завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. І ми вже маємо такі результати:
Секція “Науково-технічна творчість”
Захарова Діана
10-Г кл.
І місце
Секція “Авіа- та ракетобудування”
Аберніхін Ілля
11-А кл.
І місце
Губа Богдан
10-В кл.
ІІІ місце
Секція “Астрономія і астрофізика”
Чигрин Даніїл
11-В кл.
ІІ місце
Секція “Геологія, геохімія та мінералогія”
Сінельна Софія
10-Г кл.
ІІ місце
Секція “Мистецтвознавство”
Сінельна Софія
10-Г кл.
І місце
Секція “Літературна творчість”
Пивовар Андрій
11-А кл.
ІІІ місце
Секція “Англійська мова”
Довбань Валерія
11-А кл.
ІІІ місце
Секція “Хімія”
Криворучко Тимофій
10-Г кл.
ІІ місце
Лапшин Гліб
11-Б кл.
ІІІ місце
Секція “Екологія”
Сінельна Софія
10-Г кл.
ІІ місце
Вітаємо наших переможців! Ми вами пишаємось!
Олімпіадний рух
Завершився ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад з основ наук. І ми вже маємо такі результати:
математика
Писаревський Захар
8-Б кл.
І місце
Собко Вікторія
8-Б кл.
ІІІ місце
фізика
Заворотній Михайло
8-А кл.
ІІ місце
Рудик Михайло
8-А кл.
ІІ місце
Писаревський Захар
8-Б кл.
ІІІ місце
Мигаль Михайло
10-Г кл.
ІІІ місце
Аберніхін Ілля
11-А кл.
ІІІ місце
Чигрин Даніїл
11-В кл.
ІІІ місце
астрономія
Резніченко Каріна
10-В кл.
ІІ місце
Чигрин Даніїл
11-В кл.
ІІ місце
Ковальов Михайло
11-Б кл.
ІІІ місце
інформатика (програмування)
Писаревський Захар
8-Б кл.
ІІ місце
Стасовський Антон
11-А кл.
ІІІ місце
інформаційні технології
Півень Іван
10-А кл.
ІІІ місце
хімія
Шейкіна Поліна
9-В кл.
ІІІ місце
Криворучко Тимофій
10-Г кл.
І місце
Вальцінгер Кирило
10-В кл.
ІІ місце
Лапшин Гліб
11-Б кл.
ІІ місце
історія
Ковальов Михайло
11-Б кл.
ІІ місце
біологія
Заворотній Михайло
8-А кл.
ІІ місце
екологія
Вальцінгер Кирило
10-В кл.
ІІ місце
правознавство
Цибульська Олександра
10-Г кл.
ІІ місце
географія
Захарова Діана
10-Г кл.
ІІІ місце
Бажаємо успіхів і подальших перемог!
Шановні учні, батьки, педагоги! Коли ми разом - ми сила!
У кінці 2018 року в технічному ліцеї була проведена масштабна акція "Добро починається з тебе". Ми збирали речі як першої необхідності, так і дитячі іграшки, одяг тощо. Узяли участь усі класні колективи. Сьогодні цей пост про підведення підсумків. Зібрані речі були направлені бійцям та діткам прифронтових територій. Нами одержані світлини від вдячних дорослих і маленьких людей. Ми пишаємося кожним, хто зробив внесок в акцію!!! Сердечне спасибі кожному!!! Та водночас пам'ятаємо, що це мають бути звичайні... нормальні речі... просто не бути байдужим. Це те, до чого має йти наше суспільство, "на людину треба вчитися все життя". З щирістю у серці сподіваємося на подальшу співпрацю у подібних проектах.І особисто вдячні Аллі Журнаковській та її команді за добру справу.
План заходів щодо попередження булінгу на базі технічного ліцею.
Тема, що актуальна
23.01.19р. відбулася педагогічна рада, на якій було розглянуто питання профілактики та попередження булінгу в учнівських середовищах. Директор Наказний М.О. у своєму виступі надав інформацію про зміни, які були внесені до організації роботи закладу з питань запобігань і протидії домашньому насильству та булінгу. Алгоритм дій у випадку булінгу надала заступник з виховної роботи Рєзнік В.В. Про психологічний булінг та дослідження булінгу в ліцеї (як розпізнати агресора та жертву булінгу, допомога у випадках булінгу) доповідала практичний психолог ліцею Пиріг Л.М.
Графік проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН
01.02.2018-02.02.2019 – відділення: історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю
08.02.2018-09.02.2019 – відділення: фізики та астрономії, математики, комп’ютерних наук, технічних наук, економіки
15.02.2018-16.02.2019 – відділення: мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
22.02.2018-23.02.2019 – відділення: хімії та біології, екології та аграрних наук
МАН
19 січня на базі технічного ліцею відбувся щорічний міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН, який зібрав рекордну кількість школярів нашого міста з власними науковими та творчими проектами. Цього року у конкурсі взяли участь представники 31 ЗЗСО міста та вихованці Дитячого екологічного центру. На розгляд членам журі було представлено 225 робіт у 12 наукових відділеннях. В роботі експертних комісій взяли участь 88 педагогічних працівників ЗЗСО, позашкільних установ, які мають досвід роботи з творчо, інтелектуально обдарованими дітьми, а також науковці ДДТУ. Під час проведення заходу на всіх секціях були присутні методисти методичного кабінету ДзГП. Найбільшу кількість робіт було представлено науковими товариствами: технічний ліцей (43), НВК-гімназія №11 (27), НВО-ліцей НІТ (20), СЗШ №4 (18), НВК-академічний ліцей №15 (16), СЗШ №35 (12), СЗШ №19 (11).
Члени Наукового товариства технічного ліцею представили на конкурс 43 роботи, 39 з яких посіли призові місця. На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту буде преставлено 27 робіт учнів ліцею.
Бажаємо успіху нашим ліцеїстам у ІІ (обласному) етапі!
МАН
Відповідальним за роботу МАН у закладі, науковим керівникам, учням!
19 січня 2018 року на базі технічного ліцею відбудеться І (міський) етап конкурсу-захисту учнів–членів МАН України.
Конкурсанти, які будуть рекомендовані на ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт ДВ МАН в м. Дніпро, повинні надати до 21 січня наступні матеріали:
Науково-дослідницька робота в друкованому та електронному вигляді, оформлена згідно Основних вимог до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт (зразок титульного аркуша, основні вимоги до оформлення).
Відредаговані тези науково-дослідницької роботи в друкованому та електронному вигляді (1-2 стор.).
Відгук наукового керівника на науково-дослідницьку роботу.
Зовнішня рецензія на науково-дослідницьку роботу.
Заявка на участь у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (за формою).
Учні, які не є членами ДВ МАН (не реєструвалися) мають також подати заяву про участь поза конкурсом (за формою).
День науки у технічному ліцеї
21 грудня у технічному ліцеї відбувся ліцейний етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт, творчих проектів та методичних робіт. Учні 8, 9, 10, 11 класів презентували власні наробки перед глядацькою аудиторією та членами журі. Представлено 64 роботи за різними напрямами, з них 44 рекомендовано для участі у міському етапі конкурсу-захисту МАН. Ліцейний етап конкурсу-захисту став для учнів справжнім випробовуванням на уміння володіти аудиторією, ораторські здібності, вміння вести наукову дискусію й відповідати на запитання.
Нагадуємо, що згідно наказу ДГзП №270 від 26.11.2018р. необхідно до 22.12.18р. надати на електронну пошту технічного ліцею надати заявку (за формою) на участь у міському етапі конкурсу-захисту МАН.
Роботи учасників конкурсу для заочного оцінювання необхідно подати до методичного кабінету технічного ліцею у період з 26.12.18р. по 14.01.19р. Звертаємо увагу на те, що у цьому ж наказі визначено членів експертних комісій І етапу конкурсу-захисту МАН.
15 листопада, у Всесвітній день філософії, на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP урочисто відкрилась V Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів.
До участі в очному етапі олімпіади були запрошені переможці заочного етапу з майже усіх регіонів України. Дніпропетровщину представляли п’ятеро учнів-членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України з Дніпра, Кривого Рогу, Кам'янського. Серед конкурсантів 10-11-х класів – Сінельна Софія, учениця 10-Г класу технічного ліцею.
16 листопада на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася центральна подія Олімпіади – написання конкурсної роботи у формі есе.
Організатори підготували також активну культурно-розважальну програму (більш детально можна ознайомитися на офіційному сайті ДВ МАН України).
Вітаємо переможців та призерів V Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів!
І місце посіла Аліса Тулянцева з Кривого Рогу, саме вона представлятиме Україну на Міжнародній олімпіаді з філософії у Римі у травні 2019 року/
Сінельна Софія – посіла ІІ місце! Щиро дякуємо Національному центру «Мала академія наук України», Факультету філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за яскраві враження, корисний досвід та подаровані можливості для самореалізації учнівської молоді!
Технічний ліцей у новому статусі до нових звершень
2 листопада 2018 року на 29 сесії Кам’янської міської ради VII скликання було прийнято рішення про присвоєння комунальному закладу «Технічний ліцей» Кам’янської міської ради імені Анатолія Лигуна, депутати одноголосно підтримали питання про перейменування технічного ліцею. Цій важливій події передували громадські слухання, які відбулися на підставі розпорядження міського голови від 22.06.2018 за номером 243-р «Про проведення громадського обговорення щодо присвоєння комунальному закладу «Технічний ліцей» Кам’янської міської ради імені Анатолія Лигуна з урахуванням протоколу засідання трудового колективу КЗ «Технічний ліцей» від 08.06.2018 р. Для ліцеїстів усіх поколінь, для педагогів ліцею, викладачів ДДТУ, родини відомого математика, наукової спільноти, міської громади це, дійсно, знакова подія, на яку чекали 10 років.
Саме тему цьогорічний 28 День народження ліцею, який зазвичай святкується у жовтні, був символічно присвячений Анатолію Олександровичу Лигуну.
Міська педагогічна (не) конференція до 100-річчя Василя Сухомлинського"
Усіх педагогів України єднає він – Василь Олександрович Сухомлинський! Як багато спадщини видатного гуманіста вже вивчено, до ще більшого треба дорости і серцем... і душею.
Делегація вчителів та батьків технічного ліцею відвідала неймовірно теплий захід, що відбувався у стінах затишного НВК №3 та був присвячений 100-річчю легенди української педагогіки. Дуже дякуємо всім причетним за чудову організацію (не) конференції! Учасники від технічного ліцею також зробили свій творчий внесок: Наказний Микола Олексійович, директор ліцею, постав перед аудиторією в образі вже досвідченого директора Павлівської школи, що лише одним словом міг дарувати дитині щастя і радість, що одним тільки поглядом міг втішити та зарадити. Це велика честь та велика відповідальність! Ми пишаємося НАШИМ директором! Символічно, що цього дня директор був з Нагрудний знаком МОН України «Василь Сухомлинський»...
Група вчителів під керівництвом Островської Маргарити Олександрівни у свою чергу підготувала програму для молодих педагогів міста. "На людину треба вчитися впродовж життя" – 40 творчих хвилин були присвячені доброті. Цьому можна і треба вчитися! Цьому треба навчати в родинах, говорити на уроках, показувати власним прикладом. Зростити освічену людину – задача не з легких, але найважливіше – виховати Людину.... "Знання без виховання – меч в руках божевільного".
Читайте Сухомлинського! І дорослі! І малі! Для кожного знайдеться своє....
З 22 жовтня по 26 жовтня 2018 року у технічному ліцеї тривав математичний тиждень.
24 жовтня за підтримкою Світлани Валентинівни Тимченко розпочався конкурс гумору "Математики сміються". Найбільше жартів зібрав 9-Б клас, який і отримав перемогу у даному конкурсі.
26 жовтня пройшов математичний квест серед учнів 8-х та 9-х класів за ініціативою Лариси Володимирівни Подчуфарової та Тетяни Антонівни Дмитренко. До організації та проведення заходу залучилися учні 10-А класу. Учні підготували різноманітні завдання на розв'язування ребусів, задач із сірниками, логічних завдань, конкурс "Показуха" та інше. Учасники квесту з великим задоволенням взяли участь у інтелектуальних змагань, а перемогу отримав колектив 8-А клас та 9-А клас.
Активну участь взяли участь 10-11-х класів у випуску букетів "Математика навколо нас". Найкращими буклетами визнано роботи Дмитра Донюша та Михайла Ковальова. Хочеться також відмітити роботи Єлизавети Чорноморець, Ангеліни Бурхович, Ольги Швед, Олени Штепенко, Богдана Жакуна та Поліни Бірюкової.
12 жовтня 2018 р. в м. Дніпро на базі обласного центра науково-технічної творчості відбувся обласний бліц-конкурс фотолюбителів "Щаслива мить". За умовами конкурсу за 3-4 години участники повинні зробити та надати фотосвітлини за 5 номінаціями. Від технічного ліцею прийняли участь: Павленко Віана 10-Б, Баландюк Маргарита 9-Б, Пузанова Мар'я 9-В, Антановський Даніїл 8-Б. Вони зайняли 11 призових місць.
До уваги учнів ліцею та їх батьків! ЗНО-2019!
Пілотний проект "Репродуктивне здоров'я молоді"
Тиждень після канікул для учнів технічного ліцею розпочався участю у цікавих проектах.
6 листопада на запрошення адміністрації Кам'янського медичного коледжу учні 10-В та 10-Г класів взяли участь у пілотному проекті "Репродуктивне здоров'я молоді - безпека і майбутнє незалежної України". Для учнів було проведено екскурсію кабінетами медичного коледжу, тренінг з питань надання домедичної допомоги, цікаву лекцію на актуальну тему для учнівської молоді "Чисте кохання".
Висловлюємо слова вдячності студентам та педагогам медичного коледжу за актуальність започаткованого проекту, за змістовність, партнерство у навчанні, за запрошення та гостинність.
ВГО "Асоціація нової економічної освіти", при підтримці ГО "Діловий клуб "Партнер" виступили з ініціативою проведення Тижня фінансів в Україні. Тиждень фінансів розпочався 5 листопада й за задумом організаторів має відбутися близько 2000 просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення фінансової обізнаності українців. Представництво ГО "Діловий клуб "Партнер" у місті Кам'янському виступило з пропозицією проведення фінансових Ігор "Життєвий капітал" за участю учнівської молоді.
6 листопада у технічному ліцеї відбулася ділова економічна гра "Життєвий капітал", в якій взяли активну участь представники 11-А, 10-Б та 11-В класів. Конструювання власних бізнес-проектів, навчання азам фінансової грамотності, вміння швидко приймати рішення та вміння делегувати повноваження – такого типу завдання виконувалися учасниками економічної гри.
Десята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті"
З 23 по 26 жовтня у Київському Палаці дітей та юнацтва пройшла Десята міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті".
Технічний ліцей здобув ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ!!! Це справжній подарунок до Дня народження ліцею!
Це третя ЗОЛОТА нагорода поспіль! Безмежно щасливі й переповнені почуттям гордості за наших творчих педагогів та учнів, що надихають!!!!
Слова щирої вдячності, захоплення наполегливістю, креативністю, професіоналізмом та винахідливістю, невичерпною жагою пізнання нашим педагогам: вчителю хімії Юлії Олександрівні Кострюковій, вчителю інформатики Наталії Василівні Будіній, що представили науково-методичні матеріали у номінації "Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення". Слова подяки заступнику директора Маргариті Олександрівні Островській за координування даного напряму роботи! Дякуємо директору Миколі Олексійовичу за натхнення та підтримку!
ВІТАЄМО усіх з перемогою! Так тримати!!!
Учні технічного ліцею взяли участь у заходах, присвячених 75 річниці Визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.
Учні 8-А класу відвідали народний музей Дніпровського металургійного комбінату, де відбулась зустріч - презентація історико-публіцистичної збірки "Війна очима дітей", автором якої є ветеран музейної справи, член Національної спілки журналістів України, краєзнавець - Ніна Олександрівна Циганок.
Історії цілих родин, зустрічі різних поколінь, думки, спогади, співпереживання, уроки миру, милосердя та доброти. Саме таким запам'ятався захід присутнім, увійшов в серце, залишивши спогад про спомин....
З 75 річницею Визволення міста Кам'янського!!! Усім нам миру, злагоди, добра!!!
День ліцею
Сьогодні тільки про ліцей, ліцеїстів, вчителів, викладачів, батьків, почесних гостей та усіх, для кого ЛІЦЕЙ є чимось особливим, родинним, справжнім. Так чи інакше виходить Сансара, кругообіг людей, кругообіг знакових подій, кругообіг цілих поколінь ліцеїстів, кругообіг любові до закладу, який об'єднує, надихає, дає крила та справжній старт у життя! І таких, об'єднаних любов'ю, вже тисячі. Ліцей пишається Вами. А ще пишається людьми, що поєднують в собі велику любов до своєї справи, велике бажання запалити в душі любов до знань, відкрити в учнях науковця, спортсмена, журналіста, актора. А найголовніше – посіяти в серці зерна добра, порядності, любові до усього важливого в житті людини. Це – вчителі технічного ліцею, викладачі ДДТУ, це ціла плеяда справжніх МАЙСТРІВ своєї справи, які в різні роки працювали й продовжують працювати у технічному ліцеї.
Пам'ять. Любов. Знання. Добро. Краса. Творчість. Родина. Людина.
Саме про це свято до 28 річниці з Дня народження ліцею "Магія чисел", свято – присвята великій ЛЮДИНІ, видатному математику – Анатолію Лигуну. Сьогодні посміхалися зорі, він був поруч з нами...
Свято справді вийшло магічне. Емоції просто за межами...
Хочеться подякувати усім і кожному, хто готував свято. Усім акторам, сценаристам, ведучим, усім танцівникам та хореографам, дизайнерам та костюмерам, вокалістам та режисерам. Класним керівникам, батькам, колегам!!!
І окремо хочеться вкотре сказати від усіх глядачів слова: “дякуємо, пишаємося, ми у захваті” головним режисерам – постановникам ліцейного свята Рєзнік В.В. та Тимошенко М.В.!
На підтвердження чудової атмосфери незабутнього свята світлини від фотохудожника Ольги Шкурко.
Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.
З цього приводу у всіх класах технічного ліцею відбувся єдиний урок «Людина починається з любові», у ході якого учні гортали сторінки біографії великого українського гуманіста, знайомилися з оповіданнями автора про неповторну красу природи, чуйність у взаєминах між людьми, магічну силу доброти, щиру усмішку та добре слово, розмірковували про добре, вічне і світле.
Форми творчої роботи в класах були дуже цікавими. Уроком на природі відзначився 9-А клас, що відтворив наживо модель осмислювання світу через красу природи. Учні 9-Б класу отримали конверти із завданням інсценування оповідань Сухомлинського. Учасниками практичного заняття з психології стали учні 8-Б класу. У свою чергу уроки добрих вчинків пройшли у 8-А та 8-В класах. Учні 10-х класів підготували проекти-презентації з біографії великого гуманіста, спиралися на думки та напрацювання Василя Сухомлинського. Учні 11-х класів визначили, що дотримання вчень Сухомлинського – це протидія булінгу. Сподіваємося, що ті зерна добра, що були посіяні на уроках добра, проростуть у майбутньому гарними вчинками. Світло в тобі!
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОФІЛЬНА ШКОЛА UF INCUBATOR STARTUP WEEK ДЛЯ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
З 15 по 20 вересня 2018 року в м. Києві, на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості «MANLabCamp» проходила Всеукраїнська профільна школа UF Incubator Startup Week для учнів-членів Малої академії наук.
Дніпропетровське відділення Малої академії наук України представила команда з трьох учасників. Наше місто у складі команди Дніпропетровщини представляв Аберніхін Ілля Олександрович, учень 11 класу комунального закладу «Технічний ліцей» Кам'янської міської ради.
В рамках діяльності бізнес-інкубатора вихованці Дніпропетровського відділення МАН окрім теоретичних питань: в сфері бізнес та бізнесової діяльності, менеджменту, маркетингу, залучення інвестицій, правильного позиціонування і створення бренду, маркетингових стратегій для нових гравців ринку, учні мали змогу ще підкріпити теоретичну частину практичними завдання від наставників, змоделювавши проекти власних інноваційних стартапів.
Наостанок команда Малої академії наук Дніпропетровщини, у складі якої виступав учень технічного ліцею Ілля Аберніхін, презентувала власні проекти Віктору Долгопятову, засновнику Diacom Group, який виступив у ролі потенційного інвестора.
Учасники отримали сертифікати від НЦ «Малої академії наук України», а також, запрошення на участь у Innovation Market від партнерів заходу.
Вітаємо Іллю Аберніхіна з успішними результатами. Висловлюємо щиру подяку Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за співпрацю, за залучення наших учнів до різноманітних проектів, що сприяють саморозвитку та самореалізації у науковій творчості.
Нарада керівників Наукових товариств ЗНЗ міста (17.10.2018p.)
17 вересня у КЗ «Технічний ліцей» Камянської міської ради згідно річного плану роботи Департаменту відбулась традиційна нарада для відповідальних за роботу з обдарованими учнями за темою «Результативність роботи міського наукового товариства за підсумками 2017-2018 н.р. та пріоритетні завдання у напрямі дослідно-експериментальної та науково-пошукової діяльності учнівської молоді на 2018-2019 н.р.». Відкрила нараду методист методичного кабінету Наталія Володимирівна Луніченко, яка подякувала присутнім за якісну роботу з питань залучення учнів закладів освіти міста до роботи у Дніпропетровському відділенні Малої академії наук. Наталія Володимирівна також наголосила, що робота міського наукового товариства була спрямована на створення в навчальних закладах оптимальних умов для підтримки різноманітних інтересів учнівської молоді.
З 17 по 24 вересня 2018 року Дніпропетровське відділення Малої академії наук України проводить набір слухачів на заочну форму навчання.
Заочна форма навчання передбачає проведення осінньої (установчої) та зимової (консультаційної) сесій. Результатом навчання є участь слухачів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
Визначившись з напрямком своїх наукових досліджень та обравши одну з секцій наукових відділень для вступу до комунального позашкільного навчального закладу "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради" (КПНЗ "МАНУМ" ДОР") учень подає такі документи:
Чек (або копія чека) про оплату благодійного внеску (де чітко видно прізвище учня, за якого здійснили проплату).
Учні, які були зараховані до ДВ МАН у попередні роки, не реєструються та не проплачують оргвнесок.
Документи необхідно подати в технічний ліцей (пл.Гагаріна,1).
Термін подання заяв – до 19 вересня 2018 року
Туристичні естафети, активний відпочинок на свіжому повітрі, співи під гітару…
День здоров'я - позитивне завершення першого робочого тижня для учнів та вчителів технічного ліцею! Було справді здОрово і здорОво!
У п'ятницю (07.09) за доброю традицією всі ліцеїсти відправилися до лісу, що знаходиться на лівобережжі нашого міста. Саме там відбулося урочисте відкриття спартакіади – справжнє свято спорту, що дає старт усім змаганням для учнів протягом року. Після загального збору розпочалися туристичні естафети, активний відпочинок на свіжому повітрі, співи під гітару… Така атмосфера дала можливість учням поспілкуватися після літніх канікул, а восьмикласникам – познайомитися ближче, адже вони тільки починають шлях в ліцеї. Упевнені, що в них усе вийде: ліцей – це велика підтримка.
Спорт має величезну силу, що об'єднує людей. Олександре Івановичу, Ірино Іванівно, учні 11-х класів, дякуємо за якісну організацію спортивного дозвілля! Ви найкращі!
З 03 по 16 липня члени астрономічного гуртка ліцею під керівництвом вчителя фізики та астрономії Мірошник Н.П. відвідали астрономічну обсерваторію Одеського національного університету.
Під час астрономічної експедиції гуртківці провели власні астрономічні спостереження на найбільшому в Україні оптичному телескопі в с. Маяки Одеської області, здобули навички роботи з архівними фотографіями космічних об'єктів склотеки Одеської обсерваторії, яка за кількістю пластинок (близько 100 000) займає третє місце в світі.
Подорож справді була цікавою, змістовною, насиченою зустрічами з унікальними особистостями, науковцями, які присвячують свою професійну діяльність дослідженням у галузі астрономічної науки.
Результати спостережень учасники гуртка планують використати при написанні та захисті науково-дослідницьких робіт у 2018-2019н.р.
Адміністрація технічного ліцею, члени Наукового товариства висловлюють щиру подяку директору науково-дослідницької станції НДІ «Астрономічна обсерваторія» Одеського національного університету Кашубі С.Г., співробітникам астрономічної обсерваторії за співпрацю та партнерство.
Шановні діти, батьки, вчителі! Вітаємо вас зі святом 1 Вересня, з Днем Знань!!!
В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.
Вітаємо всіх з початком нового навчального року!
Увага!
Перекличка учнів відбудеться 31.08.18р. о 9.00 год.