Навчальний рік добіг свого логічного завершення й зафіналився масштабним святом у найкращих традиціях ліцею.
2020-2021 навчальний рік був доволі експериментальним, адже учні, вчителі та батьки постійно тримали руку на пульсі та пристосовувалися до нових умов здобуття освіти. І врешті-решт дистанційна форма навчання дала не тільки можливість бути разом попри обставини, що охопили світ, але й дала народження новим творчим формам проведення свята. Так уперше Свято останнього дзвоника відбулося в реальності на сцені театру та в прямому ефірі, що суттєво розширило аудиторію бажаючих розділити цю подію.
Свято останнього дзвоника – це, звичайно, важливий та урочистий день для випускних класів. Саме учням 11-А, 11-Б, 11-В класів було надане почесне право з’явитися першими після відкриття завіси та ефектно продефілювати до своїх місць, отримавши щедрі овації публіки. «Родзинкою» цьогорічного дефіле був живий музичний супровід під драйвову рок пісню.
А далі свято за традиційною для ліцею формою, що вже чотири роки об’єднане із підбиттям підсумків – церемонією вручення премії «Людина ліцею», яка визначає найвищі здобутки у науковій, спортивній, творчій та педагогічній діяльності. А сама церемонія перегукується з виступами учнів. У напрямку наукових досягнень були відзначені учні, що взяли участь, виявили здібності з різних предметних олімпіад, конкурсів та рівні міста. Нагородження проводив директор Наказний М.О., а далі особлива гостя нашого свята, директор комунального навчального позашкільного закладу "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради Тягло Н.В. взяла участь у церемонії нагородження, вручила почесні дипломи призерам та переможцям обласного етапу МАН, а також привітала й нагородила переможців Всеукраїнської олімпіади креативності!
Свято завершилось, проте емоції та гарний настрій залишились на згадку усім присутнім. Бажаємо усім яскравих канікул й до зустрічі!
Пролунав останній дзвінок, І покликало до себе в гості літо. Відучилися останній урок, Вірячи, знання проллються світлом На тернистий життєвий шлях, На дорогу до вершини й слави. Вітаємо з останнім дзвінком, Всіх тих, хто радіти нині вправі!
До уваги абітурієнтів та їх батьків!
ІІІ тур вступних іспитів для учнів 7 кл. буде проведено 08.06.21 об 11.00 год.
ІІ тур вступних іспитів для учнів 9 кл. буде проведено 10.06.21 об 11.00 год.
З 1 березня 2021р. розпочато офіційну реєстрацію бажаючих вступили до 8, 9, 10 кл. технічного ліцею.
Для цього необхідно заповнити електронну форму за наступними посиланнями:
Завершився ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Секція “Математичне моделювання”
Андрушко Нікіта
11-В кл.
І місце
Секція “Прикладна математика”
Писаревський Захар
10-Б кл.
ІІ місце
Вітаємо наших переможців! Ми вами пишаємось!
До уваги учасників освітнього процесу!
Згідно із розпорядженням ДГП КМР від 28.04.2021р., з метою організованого закінчення навчального року з 05 травня 2021 року відновлюються навчальні заняття у звичайному режимі.
До уваги учасників освітнього процесу!
Відповідно до наказу ДГП №29 від 25.03.2021р. у період з 29.03 по 30.04.2021р. заклад працює у дистанційному режимі!
До уваги абітурієнтів та їх батьків!
У зв’язку із запровадженням у закладі дистанційного навчання проведення І туру (08.04.2021р.) для учнів 7-х класів переноситься. Попередня дата І туру – 27.05.2021р.
Уважно слідкуйте за інформацією на нашому сайті.
Олімпіадний рух
У рік математичної освіти в Україні, попри пандемію, неможливо не змагатися, щоб тримати "форму".
Вітаємо учня 10-Б класу Писаревського Захара, який демонструє високі результати з математики у можливому форматі олімпіадних змагань - ІІ місце у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.
Також вітаємо Мельника Володимира (11-А кл.) із ІІІ місцем в обласній інтернет-олімпіаді з офісного програмування.
Destination Imagination
Вітаємо команду технічного ліцею "Mozgo builders" з перемогою у Всеукраїнській олімпіаді з креативності ("Інженерний виклик") у рамках програми Destination_Imagination_Ukraine!
Другий рік поспіль команда ліцею демонструє високий рівень командної роботи, креативні знахідки, уміння винаходити, конструювати, здобувати, відкривати, презентувати - звідси високий результат!
Команда технічного ліцею також здобула спеціальну нагороду "Ренесанс" від експертів конкурсу.
Вітаємо наших переможців:
1. Антоновський Даніїл, 10 -Б клас
2. Писаревський Захар, 10-Б клас
3. Кузора Катерина, 11-А клас
4. Величко Богдан, 11-А клас
5. Нікіша Андрій, 11-А клас
6. Сівак Михайло, 9-А клас
7. Паршуков Олексій, 9-Б клас
Тренер, муза команди, людина, що 24/7 надихала, підтримувала, координувала учасників, але не втручаючись у процес за умовами олімпіади - Наталія Петрівна Мірошник!
Дякуємо усім за підтримку, слова подяки батькам наших чемпіонів!
Окрема подяка Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за всебічну підтримку та віру у команду технічного ліцею!
Олімпіадний рух
У рік математичної освіти в Україні, попри пандемію, неможливо не змагатися, щоб тримати "форму".
Вітаємо переможців IІІ етапу Всеукраїнських олімпіад:
математика
Писаревський Захар
10-Б кл.
І місце
Андрушко Нікіта
11-В кл.
ІІІ місце
інформатика (програмування)
Писаревський Захар
9-Б кл.
І місце
Бажаємо успіхів і подальших перемог!
Декада суспільно-гуманітарних дисциплін у технічному ліцеї
Згідно з річним планом роботи закладу у технічному ліцеї у період з 25.02.2021 по 14.02.2021 року було проведено Декаду суспільно-гуманітарних дисциплін, в рамках якої проводились наступні заходи:
онлайн-телеміст до 207 річниці від Дня народження Т.Шевченка серед закладів освіти м.Кам’янського «От де, люде, ваша слава, слава Украни». Виступ з документально-художньою відерозвідкою «На вічному шляху до Тараса»
Міжнародний онлайн-флешмоб #GlobalLesyaUkrainka2021, присвяченого 150-річному ювілею видатної поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).
онлайн-телеміст до 150 річниці від Дня народження Лесі Українки «На шлях я вийшла ранньою весною» серед закладів освіти м.Кам’янського. Презентація життєвого та творчого креда поетеси «Геній незламної тендітності»
перегляд вистави-подорожі за листами і творами Лесі Українки: «Цілую. Леся» (режисер Ненашева М.В.) у музично-драматичному театры імені Лесі Українки м. Кам’янського
художньо-публіцистичне есе: «Геній творчої незламності»; конкурс виразного читання поезій Лесі Українки «Леся-фест»; вікторина: «Цікаве про Лесю»; конкурс малюнків до творів Лесі Українки «Мальована Леся» тощо.
Якщо документ не відображається, ви можете його скачати
До уваги всіх бажаючих вступити до 8-10 класу технічного ліцею!
25 лютого 2021 р. о 17.00 год. технічний ліцей проводить День відкритих дверей. На зустріч запрошуються учні та їх батьки. Будуть розглянуті такі питання:
напрям підготовки учнів в ліцеї;
особливості вступної кампанії 2021р.
перспективи розвитку творчої особистості в закладі;
особливості навчання в технічному ліцеї.
Абітурієнти та їх батьки матимуть змогу дізнатися про умови вступу та навчання, отримають відповіді на всі питання, які будуть їх цікавити.
Адреса закладу: пл. Гагаріна, 1 (напроти академічного театру ім. Л.Українки)
Наукове товариство
Завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. І ми маємо такі результати:
Завершилась обласна олімпіада з математики, яка проводилася у рамках Обласного математичного марафону й проходила дистанційно 31 січня та 7 лютого! Технічний ліцей серед профільних закладів області гідно представили наші учні:
Захар Писаревський – 10-Б
Никита Андрушко – 11-В
Диана Проскурина – 9-В
Ростислав Лозовський – 9-В
Михайло Заворотній – 10-А Найкращі результати серед усіх учасників олімпіади показали Писаревський Захар, Андрушко Нікіта. Чекаємо підсумкові протоколи членів журі після апеляційних звернень учасників змагань.
Дякуємо нашим ліцеїстам за їх бойовий дух, цілеспрямованість , бажання йти вперед!
Щира дяка викладачам математики Надії Олексіївні Широченко , Євгенії Вікторівні Дерець, Ларисі Володимирівні Подчуфаровій, Тетяні Антонівні Дмитренко, Валентині Василівні Кармазіній, Жанні Вікторівні Худій за віру в учнів, мотивацію, підтримку, гарні знання!
МАН
Відповідальним за роботу МАН у закладі, науковим керівникам, учням!
ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2020\2021 навчальному році проводиться відповідно до Правил проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, затверджених наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 27.11.2020 № 544/0/212-20 «Про Правила проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України», в онлайн-режимі у наступні терміни:
06-07 лютого 2021 року – наукові відділення: історії, філософії та суспільствознавства;
13-14 лютого 2021 року – наукові відділення: фізики і астрономії, математики, комп’ютерних наук, технічних наук;
20-21 лютого 2021 року – наукові відділення: мовознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства;
27-28 лютого 2021 року – наукове відділення хімії і біології;
06-07 березня 2021 року – наукові відділення: екології і аграрних наук; науки про Землю; економіка.
МАН
Відповідальним за роботу МАН у закладі, науковим керівникам, учням!
16 січня 2021 року на базі технічного ліцею відбудеться І (міський) етап конкурсу-захисту учнів-членів МАН України.
Конкурсанти, які будули рекомендовані на ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт ДВ МАН в м. Дніпро, повинні надати до 22 січня наступні матеріали:
Науково-дослідницька робота в друкованому та електронному вигляді, оформлена згідно Основних вимог до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт (зразок титульного аркуша, основні вимоги до оформлення).
Відредагована анотація науково-дослідницької роботи в друкованому та електронному вигляді (анотація вкладається в роботу після титульного аркуша і прошивається з роботою).
Відгук наукового керівника на науково-дослідницьку роботу (із підписом та печаткою закладу).
Зовнішня рецензія на науково-дослідницьку роботу (із підписом та печаткою закладу).
Заявка на участь у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (за формою).
Учні, які не є членами ДВ МАН (не реєструвалися) мають також подати заяву про участь поза конкурсом (за формою).
На офіційному сайті ДВ МАН у розділі "На допомогу учню" можна знайти шаблон та приклад постеру, а також переглянути поради та вебінари щодо постерного захисту.
МАН
16 січня 2021 року традиційно на базі технічного ліцею відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, який цього року через пандемію пройшов у дистанційно-заочному форматі. У заході взяли участь здобувачі освіти з 23 закладів загальної середньої освіти міста (технічного ліцею, НВО-ліцею НІТ, СЗШ 4, 5, 7, 9, 18, 19, 22, 28, 29, 30, 35, 40, 44, гімназії 11, 39, ліцею №13, 15, колегіуму 16, НВК №3, 26, 37) та вихованці Дитячого екологічного центру. На міський етап до оргкомітету було подано 145 науково-дослідницьких робіт у 12 наукових відділеннях та 32 секціях. За підсумками заочного оцінювання до участі в обласному етапі рекомендовано 66 науково-дослідницьких робіт.
Технічний ліцей на міському етапі конкурсу-захисту гідно представили 8 учнів та їх наукові керівники, презентувавши 9 науково-дослідницьких проектів. З них 8 рекомендовано до участі в обласному етапі МАН.
Бажаємо успіху нашим ліцеїстам у ІІ (обласному) етапі!
До уваги всіх бажаючих вступити до 8-10 класу технічного ліцею!
День відкритих дверей у КЗ “Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна” відбудеться 25 лютого 2021 р. о 17.00 год. Формат проведення заходу буде повідомлено додатково.
Адреса закладу: пл. Гагаріна, 1 (напроти академічного театру ім. Л.Українки)
Шановні учні та батьки!
Адміністрація КЗ “Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна” повідомляє, що з 11 січня по 22 січня 2021р. заклад працює у дистанційному режимі на платформі Classroom за наступним розкладом:
Якщо документ не відображається, ви можете його скачати
Пробне ЗНО-2021
З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти буде доступною програма реєстрації охочих узяти участь у пробному ЗНО.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.
Цьогоріч кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а також додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Відтак можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року.
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.
11-12 грудня 2020 року відбувся фінальний етап ХІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України».
У фінальному етапі ХІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу участь взяли 7 вихованців комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради», які показали високі результати.
Серед призерів учень 11 класу технічного ліцею Нікіта Андрушко (вчитель Будіна Н.В.) у секції «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» набрав 82 бали й посів ІІ місце.
Андрушко Нікіта також отримав сертифікат на навчання в бізнес-інкубаторі Національного центру «Малої академії наук України» «Ukrainian Future Startup School Beginner», який дає шанс зробити перший крок у стартап-середовище й отримати допомогу бізнес-менторів, експертів та тренерів.
Вітаємо нашого науковця й бажаємо подальших перемог!
STEM-лабораторія – нові можливості для ліцеїстів
У технічному ліцеї відкрито стем-лабораторію з фізики, яка є ще одною унікальною можливістю підготовки учнівської молоді до глобальних викликів сучасного суспільства. Принципово важливим є той факт, що СТЕМ-лабораторія є не просто засобом навчальних досліджень явищ природи і фізичних закономірностей, але також і сучасним засобом загального особистісного розвитку здобувачів освіти, їх інтелектуальних і навчальних здібностей, самостійності та критичності мислення, формування вміння побачити цікаву проблему, розробити план її дослідження, оцінити отримані результати з позицій наявного знання і примножити його, отримавши нову інформацію і здатність по-новому поглянути на традиційні навчальні заняття.
Така можливість для ліцеїстів та педагогів закладу створена завдяки реалізації Програми державного та місцевого бюджетів «Спроможня школа для кращих результатів».
Педагогічний та учнівський колектив технічного ліцею висловлюють слова подяки міській владі та Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради за сприяння всебічному розвитку та підтримку здобувачів освіти закладу фізико-математичного профілю!
Олімпіадний рух
І ось нарешті з’явилися офіційні результати міських олімпіад з основ наук:
математика
Проскуріна Діана
9-В кл.
І місце
Лозовський Ростислав
9-В кл.
І місце
Писаревський Захар
10-Б кл.
І місце
Андрушко Нікіта
11-В кл.
ІІ місце
Мельник Володимир
11-А кл.
ІІІ місце
фізика
Заворотній Михайло
10-А кл.
І місце
Писаревський Захар
10-Б кл.
І місце
Андрушко Нікіта
11-В кл.
І місце
Засімович Віктор
8-Г кл.
І місце
астрономія
Кіященко Іван
10-В кл.
І місце
Швехне Амру
10-В кл.
ІІ місце
програмування
Писаревський Захар
10-Б кл.
І місце
Андрушко Нікіта
11-В кл.
ІІ місце
інформаційні технології
Топчій Кіра
9-А кл.
І місце
Мельник Володимир
11-В кл.
І місце
Юдченко Катерина
9-В кл.
ІІІ місце
Кирпа Іван
9-Б кл.
ІІІ місце
біологія
Заворотній Михайло
10-А кл.
ІІ місце
хімія
Іващенко Єгор
8-Б кл.
І місце
Шейкіна Поліна
11-В кл.
ІІ місце
Писаревський Захар
10-Б кл.
ІІІ місце
географія
Нікіша Андрій
11-А кл.
І місце
Козін Максим
9-Б кл.
ІІІ місце
історія
Гринчак Катерина
10-Б кл.
ІІ місце
англійська мова
Заворотній Михайло
10-А кл.
І місце
Падеріна Віола
8-Г кл.
І місце
українська мова та література
Білик Софія
11-Б кл.
І місце
Проскуріна Діана
9-В кл.
ІІ місце
Гринчак Катерина
10-Б кл.
ІІІ місце
Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика (міський етап)
Проскуріна Діана
9-В кл.
І місце
Андрєєва Кіра
10-Б кл.
І місце
Шевченко Ярослава
11-Б кл.
ІІІ місце
Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка (міський етап)
Проскуріна Діана
9-В кл.
І місце
Андрєєва Кіра
10-Б кл.
І місце
Навальна Олександра
11-В кл.
ІІ місце
Кравець Анастасія
8-Г кл.
ІІІ місце
Бажаємо успіхів і подальших перемог!
Олімпіадний рух
До уваги учнів та вчителів!
Через загострення епідеміологічної ситуації в країні та ріст показників захворюваності на коронавірус ухвалено рішення не проводити Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності під час надзвичайних обставин (надзвичайні ситуації природного та техногенного походження, карантин, запровадження протиепідемічних заходів та інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють їх проведення). Винятково в заочній (дистанційній) формі можуть проводитися Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.
Відповідний наказ МОН про внесення змін до Положення зареєстрований у Мін’юсті. Зміни набудуть чинності після опублікування наказу в «Офіційному віснику України».
Про підсумки участі ліцеїстів у міських олімпіадах повідомимо після отримання наказу від департаменту з гуманітраних питань.
Організація освітнього процесу у технічному ліцеї в умовах змішаного навчання
Якщо документ не відображається, ви можете його скачати
МАН
Протягом 05-08 листопада 2020 року вперше в режимі онлайн проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України за 2019/2020 навчальний рік.
Комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» представляли 57 учасників, переможців ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту. Гідно пройшовши складні випробування, а саме: презентувавши свої проєкти під час постерного захисту та поділившись результатами своїх досліджень на науковій конференції, вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України здобули 37 перемог
Технічний ліцей на конкурсі-захисті представляли 6 учнів та випускників закладу, 3 з них посіли призові місця:
Секція “Астрономія та астрофізика”
Писаревський Захар
10-Б кл.
ІІІ місце
Секція “Науково-технічна творчість та винахідництво”
Захарова Діана
випускниця
ІІІ місце
Секція “Електроніка та приладобудування”
Гільмутдінов Ільдар
випускник
ІІІ місце
Вітаємо наших переможців!
Організація освітнього процесу у технічному ліцеї в умовах змішаного навчання
До уваги учнів, батьків, вчителів!
Згідно розпорядчих документів ДзГП, рішенням педагогічної ради від 30.10.2020р. з 02.11.2020р. по 31.12.2020р. з метою дотримання законодавства України у частині запобігання поширенню на території закладу COVID-19 у технічному ліцеї запроваджено змішане навчання.
1. Підготуйтеся до онлайн-навчання технічно. Комп'ютер, доступ до мережі, мікрофон - мінімальні вимоги до початку занять.
2. Слідкуйте за:
-своєчасним виходом дитини на синхронне виконання завдань;
-своєчасним виконанням домашніх робіт;
-часом перебування дитини біля екрану згідно віковим особливостям.
3. Стежте за тим, щоб окрім проходження уроків ваш школяр гуляв, добре харчувався, сидів у зручній позі, не псував зір. Робота над навчальним матеріалом повинна проходити в комфортних, сприятливих до навчання умовах.
4. Дайте можливість дітям виконувати домашнє завдання самостійно, не робіть це за них. Кожен учень має право на помилку, бо вона є невід’ємним складовим досвіду. Головне – це знання!
5. Виключіть відволікаючі фактори.
6. Максимально розвантажте учня під час домашніх уроків від інших видів діяльності.
7. Довіряйте вчителям, що є професіоналами у своїй справі та не заважайте їм виконувати свою роботу.
8. Зворотній зв'язок із педагогами підтримувати виключно в рамках робочого часу, поважаючи особистісні кордони вчителів. Після завершення робочого дня вони є мамами, дружинами, дітьми.
Слідкуйте за оновленнями та роз’ясненнями.
Бажаємо гарної співпраці та міцного здоров’я!
30 років ліцей тримає позицію одного з кращих закладів міста та області! А досягнення наших учнів та педагогів на рівні України багатократно підтверджували гасло "Перший! Перший!"
30 років невтомна праця вчителів, дітей та батьків дає високі результати в навчанні, творчості, спорті!
30 років МИ РАЗОМ, об'єднані наукою і бажанням до розвитку та вдосконалення.
30 РОКІВ РАЗОМ! З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ЛІЦЕЮ!
До уваги учнів та їх батьків
Міністерство охорони здоров’я разом з Інститутом когнітивного моделювання розробили серію коміксів для школярів. Вони створені в рамках кампанії щодо необхідності носити захисні маски та користуватись антисептиками.
Ці правила зараз є обов‘язковими для всіх. І школярам, які проводять багато часу в закритому приміщенні, сидять поруч за партами та користуються шкільним приладдям, про це необхідно нагадувати якомога частіше. Тому ці комікси будуть розіслані в українські школи та поширюватимуться у соцмережах.
Пам'ятайте, коронавірус становить смертельну небезпеку. Дотримуйтесь всіх рекомендацій МОЗ та бережіть своє здоров'я.
Дізнатися більше >>
До уваги учнів ліцею та їх батьків
Адміністрація КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» повідомляє що з 1 вересня 2020 року у закладі освіти розгорнуто систему хмарних сервісів G Suite for Education.
G Suite for Education - це набір безкоштовних програм Google, розроблених спеціально для шкіл. У пакет G Suite for Education входять 14 основних та 51 додаткових сервісів Google, серед яких Gmail, Google Диск, Google Клас, Google Meet (засіб для відеоконференцій), Google Календар, Google Документи, Google Таблиці, Google Презентації, Google Sites, а також цифрова інтерактивна дошка Jamboard.
Завдяки цьому наш заклад отримав доступ до хмарних сервісів, які можна використовувати в навчальній діяльності як педагогами, так і учнями.
Це дає можливість створити інформаційно-навчальне середовище школи, що має переваги:
безкоштовне користування хмарними сервісами G Suite for Education;
створення корпоративної пошти;
організація дистанційного навчання за допомогою хмарних сервісів G Suite for Education;
організація мережевої взаємодії між усіма учасниками навчального процесу, організація постійної взаємодії «учитель-учень»;
індивідуалізація процесу навчання, розширення меж самостійної діяльності школярів;
створення відкритої системи освіти, яка забезпечить кожному учню й вчителю власну траєкторію саморозвитку.
Осінній сезон науки для ліцеїстів відкрито
19 вересня для ліцеїстів, які цікавляться технікою та моделюванням, була організована екскурсія на кафедру інжинірингу та дизайну в машинобудуванні Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Співробітники кафедри, зокрема завідувач Заболотний Костянтин Сергійович, провели цікаву лекцію, інтерактивний урок та екскурс лабораторіями кафедри. Технічний ліцей, Дніпровська політехніка та Дніпропетровське відділення Малої академії наук не перший рік співпрацюють у напрямі підготовки учнівської молоді до підготовки цікавих науково-дослідницьких проектів. Результатом такої співпраці стали перемоги учнів ліцею на обласному та Всеукраїнському етапах конкурсу-захисту МАН. У 2020 році 6 учнів ліцею вибороли почесне право представляти регіон на Всеукраїнському етапі конкурсу. 5 проектів у відділенні технічних дисциплін. Продовжуюють традицію співпраці учні 8,9, 10 та 11 класів під керівництвом вчителів інформатики Наталії Василівни Будіної, Ірини Олександрівни Самусевич, вчителя фізики - Мірошник Наталії Петрівни. 17 учням, що взяли участь у навчальній екскурсії, було запропоновано стати членами гуртка з моделювання з подальшою роботою над науково-дослідними проектами. Сподіваємось, що цьогорічна співпраця за Тристоронньою угодою стане продуктивною та цікавою.
Бажаємо успіхів!
Як це було. Цікаве відео за посиланням!
На старті новий сезон у міському науковому товаристві
17 вересня 2020 року згідно річного плану роботи Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради відбулася інструктивно-методична нарада з відповідальними особами ЗЗСО за організацію роботи з обдарованими учнями. Ситуація з карантинними обмеженнями внесла корективи у проведення наради, яка відбулася в он лайн форматі та дистанційно змогла об’єднати усіх учасників.
Приємно зазначити, що у даному заході взяла участь директорка Комунального позашкільного навчального закладу Мала академія наук учнівської молоді Дніпропетровської обласної ради Наталія Василівна Тягло, яка привітала усіх учасників конференції та подякувала за результативність учнів та наукових керівників в обласному етапі конкурсу-захисту за підсумками 2019-2020 року. Також Наталія Василівна зазначила, що м. Кам’янське останні п’ять років утримує позицію у трійці міст-лідерів з підготовки призерів обласного етапу конкурсу-захисту МАН. Під час виступу Наталія Василівна ознайомила усіх з регламентом діяльності ДВ МАН України у2020-2021 н.р. та затвердженими новими Правилами проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Продовжила віртуальну зустріч, але з реальними завданнями методист методичного кабінету ДзГП Наталія Володимирівна Луніченко, яка приділила ретельну увагу інформації про організаційні заходи та практичні результати роботи міського наукового товариства у 2019-2020 н.р. Під час презентації роботи міського товариства за звітний період велику увагу було приділено результатам проведення міського етапу конкурсу-захисту та рекомендаціям щодо організації роботи у 2020-2021 н.р. Також Наталією Володимирівною було представлено порівняльний аналіз участі членів МАН міста в I та II етапах конкурсу-захисту за останні 3 роки.
Заступник директора з науково-методичної роботи КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна» Яна Петрівна Жучек ознайомила присутніх на онлайн-нараді з порядком реєстрації учнівської молоді міста на заочну форму навчання до ДВ МАН України та переліком необхідних документів.
Усі учасники наради отримали освітній маршрут щодо організації роботи з обдарованими учнями у 2020-2021 навчальному році, також відповідальним за роботу МАН у ЗЗСО організаторами конференції було запропоновано зворотній зв’язок з учасниками у форматі «Запитуйте-відповідаємо».
МАН
До уваги відповідальних за роботу МАН у ЗЗСО
З 21 по 24 вересня 2020 року Дніпропетровське відділення Малої академії наук України проводить набір слухачів на заочну форму навчання.
Заочна форма навчання передбачає проведення осінньої (установчої) та зимової (консультаційної) сесій. Результатом навчання є участь слухачів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
Визначившись з напрямком своїх наукових досліджень та обравши одну з секцій наукових відділень для вступу до комунального позашкільного навчального закладу "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради" (КПНЗ "МАНУМ" ДОР") учень подає такі документи:
чек (або копія чека) про оплату благодійного внеску (де чітко видно прізвище учня, за якого здійснили проплату).
Учні, які були зараховані до ДВ МАН у попередні роки, не реєструються та не проплачують оргвнесок.
Документи необхідно подати в технічний ліцей (пл.Гагаріна,1).
Термін подання заяв – до 21 вересня 2020 року
Свято Першого дзвоника 2020-2021 н.р.
Радість першої зустрічі! Лаконічно, у нових реаліах, з дистанцією, у масках, однак з вірою в успішний навчальний рік!
Шановні діти, батьки, вчителі! Вітаємо вас зі святом 1 Вересня, з Днем Знань!!!
В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.
Вітаємо всіх з початком нового навчального року!
Увага!
Перекличка учнів відбудеться 28.08.2020р.: 9.00 год. - 8 класи 10.00 год. - 9-11 класи
До уваги абітурієнтів 2020!
Очний тур вступних іспитів відбудеться 20 серпня 2020 р. о 10.00 год.
Destination Imagination
26-27 червня 2020 року відбулася ІІ Всеукраїнська олімпіада креативності у рамках Міжнародної програми Destination Imagination. Це найбільша у світі освітня програма, яка спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття. Вона охоплює більше 30 країн на 6 континентах, понад 150 тисяч учасників щорічно.
25 команд з усієї України зареєструвалися на участь у заході, який через карантин відбувався дистанційно, 4 з яких представляли Дніпропетровське відділення Малої академії наук. Серед них учні технічного ліцею: Михайло Сівак, Данило Антоновський, Максим Онищенко, Катерина Кузора, Андрій Нікіша, Богдан Величко та Ільдар Гільмутдінов (тренер команди – Мірошник Наталія Петрівна).
Згідно з правилами програми, участь у заході взяли команди сформовані з дітей та молоді різного віку. Кожна команда мала право обрати лише один із шести викликів (технічний, інженерний, науковий, імпровізаційний, художній або суспільний) і потім, протягом року, працювати над вирішенням відповідного завдання.
Команди мали обрати своїх тренерів, які не втручаючись у процес, надихали та навчали її членів новим інструментам пошуку оригінальних і креативних ідей. Результат своїх напрацювань команди представили у вигляді відеопрезентацій.
Команду технічного ліцею імені Анатолія Лигуна "Мозго builders" після дводенних змагань та презентації проекту в інженерному викликові визнано найкращою! Ліцеїсти здобули спеціальну нагороду-відзнаку "Да Вінчі" за особливі технічні знахідки та дизайн-проект. А Максим Онищенко, учень 9 класу, окремо був відзначений та отримав персональну спеціальну нагороду.
Дякуємо тренеру-модератору Наталії Петрівні Мірошник. Дякуємо Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за довіру, партнерство та підтримку. Слова щирої подяки родині Антоновських за підтримку участі ліцеїстів у даному проекті.
Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів!
За інформацією регіонального центру оцінювання якості освіти, в Дніпропетровській області 200 балів з хімії отримали 2 учасники ЗНО, серед яких випускник технічного ліцею – Тимофій Криворучко. Його результат з хімії виявився блискучим!
Щирі вітання Тимофію, вчителю хімії Юлії Олександрівні Кострюковій, низький уклін та шана родині Криворучка Тимофія
Олімпіадний рух
Хтось на канікулах, а хтось продовжує інтелектуальні змагання з основ наук.
Вітаємо учня 9-Б класу Писаревського Захара, який гідно представив наш заклад, місто та область на Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад з математики та інформатики, які все ж таки відбулися у липні. Захар став призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики.
Дякуємо вчителям: Надії Олексіївні Широченко, Евгенії Вікторовні Дерець, Наталії Василівні Будіній за віру в учня, допомогу та підтримку!
Захарові бажаємо подальших перемог, здійснення мрій та врешті-решт літнього відпочинку!