Архів новин

Архів 2019-2020


Destination Imagination

    26-27 червня 2020 року відбулася ІІ Всеукраїнська олімпіада креативності у рамках Міжнародної програми Destination Imagination. Це найбільша у світі освітня програма, яка спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття. Вона охоплює більше 30 країн на 6 континентах, понад 150 тисяч учасників щорічно.
    25 команд з усієї України зареєструвалися на участь у заході, який через карантин відбувався дистанційно, 4 з яких представляли Дніпропетровське відділення Малої академії наук. Серед них учні технічного ліцею: Михайло Сівак, Данило Антоновський, Максим Онищенко, Катерина Кузора, Андрій Нікіша, Богдан Величко та Ільдар Гільмутдінов (тренер команди – Мірошник Наталія Петрівна).
    Згідно з правилами програми, участь у заході взяли команди сформовані з дітей та молоді різного віку. Кожна команда мала право обрати лише один із шести викликів (технічний, інженерний, науковий, імпровізаційний, художній або суспільний) і потім, протягом року, працювати над вирішенням відповідного завдання.
    Команди мали обрати своїх тренерів, які не втручаючись у процес, надихали та навчали її членів новим інструментам пошуку оригінальних і креативних ідей. Результат своїх напрацювань команди представили у вигляді відеопрезентацій.
    Команду технічного ліцею імені Анатолія Лигуна "Мозго builders" після дводенних змагань та презентації проекту в інженерному викликові визнано найкращою! Ліцеїсти здобули спеціальну нагороду-відзнаку "Да Вінчі" за особливі технічні знахідки та дизайн-проект. А Максим Онищенко, учень 9 класу, окремо був відзначений та отримав персональну спеціальну нагороду.
    Дякуємо тренеру-модератору Наталії Петрівні Мірошник. Дякуємо Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за довіру, партнерство та підтримку. Слова щирої подяки родині Антоновських за підтримку участі ліцеїстів у даному проекті.
    Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів!

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>, та також тут >> і тут >>

Репортаж у новинах >>


ЗНО-2020!!!

За інформацією регіонального центру оцінювання якості освіти, в Дніпропетровській області 200 балів з хімії отримали 2 учасники ЗНО, серед яких випускник технічного ліцею – Тимофій Криворучко. Його результат з хімії виявився блискучим!
Щирі вітання Тимофію, вчителю хімії Юлії Олександрівні Кострюковій, низький уклін та шана родині Криворучка Тимофія


Олімпіадний рух

Хтось на канікулах, а хтось продовжує інтелектуальні змагання з основ наук.
Вітаємо учня 9-Б класу Писаревського Захара, який гідно представив наш заклад, місто та область на Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад з математики та інформатики, які все ж таки відбулися у липні. Захар став призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики.
Дякуємо вчителям: Надії Олексіївні Широченко, Евгенії Вікторовні Дерець, Наталії Василівні Будіній за віру в учня, допомогу та підтримку!
Захарові бажаємо подальших перемог, здійснення мрій та врешті-решт літнього відпочинку!


Вітання для випускників технічного ліцею від міського голови

Шановні випускники!
    Сьогодні ви залишаєте рідну школу, і все, що чекає вас у дорослому житті, тепер залежить тільки від вас самих. Ніколи не втрачайте віри у власні сили, йдіть за своєю мрією і не відступайте. Нехай всі ті знання і навички, що ви отримали у технічному ліцеї, стануть міцним фундаментом для подальших звершень, а люди, які були з вами всі ці роки, надовго залишаться в серці.
    Бажаю вам обрати професію, про яку мрієте, стати успішними і прославляти рідне місто та Україну. Вірю, що ви реалізуєте власні здібності та таланти, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни.

З повагою,
Кам’янський міський голова
Андрій Білоусов

"Онлайн-випускний 2020"


Шановні батьки учнів 11-х класів!

    Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019-2020 навчального року» Вам необхідно надати до технічного ліцею до 25.06.2020р. письмову заяву (особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою) щодо бажання проходити вашою дитиною державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО (зразок заяви можна скачати тут).
    Якщо Ваша дитина не виявила бажання проходити ДПА у формі ЗНО, у додатку до свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти у відповідній графі буде записано «звільнений(а)»
    Якщо Ваша дитина виявила бажання проходити ДПА у формі ЗНО, то після отримання від УЦОЯО результатів ДПА зазначені результати буде занесено у додаток до свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти у відповідній графі.
Більш детальна інформація за посиланням >>


До уваги абітурієнтів 2020!

Вступна кампанія до технічного ліцею триватиме з 26 травня 2020 року.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні, викликаною COVID-19, прийом учнів до 8 класу на конкурсній основі буде здійснюватися наступним чином:

Крок 1
З 26.05 по 15.07.2020 розпочинається збір електронних заяв на вступ до ліцею за формою, яку необхідно заповнити батькам або особам, які їх заміняють. Разом із заявою необхідно надати сканкопію документа (табеля з підписом та печаткою) про результати успішності учня за 2019-2020 н.р. Даний документ необхідно надіслати на електронну адресу: licey.vstup2020@gmail.com. Якщо копію табеля не буде надано до засідання приймальної комісії (до 15.07.2020р.), заява вважатиметься недійсною.

Крок 2
Надіслані документи розглядаються приймальною комісією 16.07-20.07.2020 та приймається рішення щодо:
- першочергового зарахування учнів з достатнім та високим рівнем навчальних досягнень з математики та фізики;
- зарахування з умовою;
- пропозиції (рекомендації) щодо можливості вступу до ліцею під час додаткового (очного) туру у серпні 2020 р.

Крок 3
З 21.07 по 23.07.2020 на особисту електронну пошту, вказану у заяві, буде надіслано персональний лист з рішенням приймальної комісії та рекомендації щодо подальших дій.

Примітка!
Уважно слідкуйте за оновленнями на офіційному сайті. Інформація може корегуватися. За додатковою інформацією звертайтеся по тел. 096-782-54-27 або за електронною адресою: licey.vstup2020@gmail.com


EDU_FEST Dnipro – 2020

З метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освітянської галузі Дніпропетровської області, створення умов вивчення та поширення кращих педагогічних практик, створення інформаційного банку методичних ідей протягом лютого-травня було проведено І етап фестивалю «EDU_FEST Dnipro – 2020». І ось, нарешті, підведено підсумки. Вітаємо педагогів технічного ліцею!



Підсумки навчального року

    Завершився навчальний рік. Пролунав, хоч і дещо в нестандартному вигляді, онлайн-останній дзвоник, що на youtube-каналі зібрав близько 1800 переглядів.
    Ще раз хочемо нагадати про успіхи нашого закладу освіти та його вихованців. За підсумками інтелектуальних змагань учні ліцею вибороли:
    54 призових місця у міських олімпіадах з основ наук
    26 призових місця у міському етапі конкурсу-захисту МАН
    23 перемоги в обласних олімпіадах
    11 перемог в обласному конкурсі-захисті МАН.
    Через пандемію скасовано IV етап Всеукраїнських олімпіад, на якому мали виступити й наші ліцеїсти:
    Криворучко Тимофій 11-Г – з хімії;
    Писаревський Захар 9-Б – з математики та інформатики;
    Заворотній Михайло 9-А – з біології.
    6 ліцеїстів стали переможцями обласного конкурсу-захисту МАН та вже у листопаді візьмуть участь у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту, представляючи Дніпропетровщину.
    Вперше учні ліцею 26 червня візьмуть участь у всеукраїнському етапі Міжнародної олімпіади з креативності, яка пройде в онлайн-форматі.
    Особливим підсумком року вже втретє стає вручення відзнак "Людина ліцею". Цього року таку незабутню нагороду отримали 24 лауреата з числа учнів та педагогів закладу. З великим задоволенням нагадаємо імена та прізвища ЛЮДЕЙ ЛІЦЕЮ 2020

    Номінації:
    * Науковий рекорд року – Захар Писаревський, 9-Б
    * Найкращий фізик – Михайло Мигаль, 11-Г
    * Наукове визнання ліцею – Кирило Вальцінгер, 11-В
    * Кращий юніор-дослідник – Тимофій Криворучко, 11-Г
    * Наполегливість. Цілеспрямованість. Успіх – Діана Захарова, 11-Г
    * Люблю ліцей. Люблю людей. Люблю науку – Катерина Маньковська, 11-В
    * Наукові ідеї для втілення в ліцеї – Богдан Губа, 11-В
    * Інтелектуальна краса – Ангеліна Бурхович, 11-А
    * Любов до мистецтва – Михайло Шевченко, 11-В
    * Гранд-талант – Влад Дегтяревський, 11-Б
    * За особливий внесок у творче життя ліцею – Софія Возненко, 11-В
    * Поліфонія таланту – учениці 11-Г кл.: Олександра Цибульська, Руслана Матяш, Сібель Ільдирим, Еліна Куляба, Юлія Соколова.
    * Педагогічний тріумф – Юлія Олександрівна Кострюкова (вчитель хімії, біології, екології)
    * Педагогічний рекорд – Наталія Петрівна Мірошник (вчитель фізики та астрономії)

    Спеціальні номінації:
    * Підтримка. Партнерство. Взаємодія – Наталія Василівна Будіна (вчитель інформатики)
    * Віра. Надія. Підтримка. Любов – Надія Олексіївна Широченко (вчитель математики)
    * Кожен фініш – це, по суті, старт – Олександр Іванович Черниш (вчитель фізичного виховання)
    Двома святковими екіпажами, у різних куточках нашого міста, вітання отримували "Люди ліцею 2020".

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


Інформація для батьків стосовно завершення 2019-2020 навчального року

1. Навчальний 2019-2020 рік закінчується 29 травня 2020 року у дистанційному режимі.

2. Всім учням необхідно до 22.05.2020 року здати всі роботи (тестові завдання, практичні та контрольні роботи, проекти тощо).

3. З 25.05 2020 по 05.06.2020 проводиться підсумкове (тематичне, семестрове та річне) оцінювання.

4. Увага! Учні, які не надали жодної роботи за певною темою з навчального предмету, будуть неатестовані за цією темою.

5. Оформлення табелів навчальних досягнень учнів, свідоцтв про здобуття базової середньої освіти завершується до 15 червня 2020 року.

6. Учням 8-10 класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, надсилаються копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, з подальшим врученням оригіналу документів у вересні 2020-2021 н.р. (до 15 червня 2020 року)

7. Батькам, діти яких планують продовжити навчання в іншому закладі освіти, необхідно до 10 червня 2020 року повідомити класного керівника про зміну місця навчання та звернутися до ліцею.

8. Учні 8-10 класів зберігають підручники вдома до початку наступного навчального року, учні 11-х класів здають підручники під час отримання пакету документів стосовно проходження ЗНО-2020.

Циклограма дій, щодо завершення 2019-2020 навчального року

Якщо документ не відображається, ви можете його скачати

Адміністрація КЗ «Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна»


До уваги учнів та батьків!

З 06 квітня 2020 року розпочинає роботу Веукраїнська онлайн школа.

Розклад уроків


До відома учнів та батьків

Відповідно до рішення КМУ від 11.03.2020, на виконання листа МОН України від 11.03.2020 №1/9-154
з 12 березня по 11 травня 2020 року в усіх закладах освіти запроваджується карантин.

Терміни карантину можуть змінитися в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

У зв’язку з карантином в технічному ліцеї запроваджено дистанційне навчання з усіх предметів. Для цього використано платформу GoogleClass.
Уважно перевіряйте повідомлення від вчителів-предметників на даній платформі, що містять завдання, теоретичні матеріали, інструкції тощо.

Усім здоров’я та до зустрічі!


Вступ 2020: Міністерство затвердило зміни умов прийому до ВНЗ


Наукове товариство

Вітаємо наших ліцеїстів, нашу гордість та надію. За результатами відбірково-тренувальних зборів до участі у Всеукраїнських олімпіадах запрошено Писаревського Захара - з математики та інформатики, Криворучка Тимофія - з хімії. Також до участі у Всеукраїнській олімпіаді з біології запрошено Заворотнього Михайла. Це, дійсно, складна, терниста перемога наших учнів та їх вчителів! Пишаємось і бажаємо подальших перемог!


До уваги всіх бажаючих вступити до 8-10 класу технічного ліцею!

20 лютого 2020 р. о 16.30 год. технічний ліцей проводить День відкритих дверей. На зустрічі будуть розглянуті такі питання:
  • напрям підготовки учнів в ліцеї;
  • особливості вступної кампанії 2020р.
  • перспективи розвитку творчої особистості в закладі;
  • особливості навчання в технічному ліцеї.

    Абітурієнти та їх батьки матимуть змогу дізнатися про умови вступу та навчання, отримають відповіді на всі питання, які будуть їх цікавити.

    Адреса закладу: пл. Гагаріна, 1 (напроти академічного театру ім. Л.Українки)


  • Ліцеїсти підкорюють Всеукраїнські конкурси науково-технічного спрямування

        Днями було підведено підсумки національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості ISEF 2020 (International Science and Engineering Fair), який відбувся у Києві з 4 по 7 лютого.
        Четверо учнів технічного ліцею імені Анатолія Лигуна, пройшовши попередній заочний відбір проектів, були запрошені для участі в очному етапі. Змагання та захист наукових проектів відбувалося в Київському Політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського.
        Свої індивідуальні проекти представили:
        * Резниченко Каріна 11-В клас "Статистичний аналіз просторового розподілу комет системи сонця"
        * Захарова Діана 11-Г клас "Дослідження механізму привода швейної машинки Bielefeld Nähmaschinen & Fahrrad Fabrik Hengstenberg"
        * Губа Богдан 11-В клас "Обернений інжиніринг двошвидкісного дриля для лабораторного практикуму на основі САПР SolidWorks"
        * Маньковська Катерина 11-В клас "Обґрунтування параметрів приводу щокової дробарки з простим рухом щоки".
        Серед сотень індивідуальних та колективних проектів за різними напрямами, представленими учнівською молоддю з 20 областей України та м. Києва, проекти наших учнів отримали гідну оцінку вітчизняних та міжнародних експертів, відзначено почесними дипломами та сертифікатами. А три з них отримали призові місця у Всеукраїнському конкурсі "Техно-Україна 2020".
        Вітання нашим ліцеїсткам, які своїм захистом довели, що наука може виглядати чарівно:
        Катерина Маньковська – 2 місце
        Діана Захарова – 3 місце
        Каріна Резниченко – 4 місце
        Щиро вітаємо наукових керівників та мотиваторів: Будіну Наталію Василівну, Мірошник Наталію Петрівну, Волосову Наталію Миколаївну.
        Вдячні за допомогу та підтримку під час захисту Самусевич Ірині Олександрівні. Висловлюємо подяку викладачам Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" та Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за співпрацю, допомогу та віру в наших учнів! Окремо подяка батькам за моральну та матеріальну підтримку!
        Відео з конкурсу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/dHkuqtwzlWM


    Наукове товариство

    Завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. І ми маємо такі результати:
    Секція “Астрономія та астрофізика”
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Секція “Електроніка та приладобудування”
    Гільмутдінов Ільдар11-А кл.І місце
    Секція “Матеріалознавство”
    Маньковська Катерина11-В кл.І місце
    Секція “Авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка”
    Губа Богдан11-В кл.І місце
    Секція “Науково-технічна творчість та винахідництво”
    Захарова Діана11-Г кл.І місце
    Секція “Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження”
    Павленко Віана11-Б кл.ІІ місце
    Секція “Соціологія”
    Цибульська Олександра11-Г кл.ІІ місце
    Секція “Геологія, геохімія та мінералогія”
    Ніколаєва Руслана11-В кл.ІІІ місце
    Секція “Мистецтвознавство”
    Бурхович Ангеліна11-А кл.ІІ місце
    Секція “Хімія”
    Криворучко Тимофій11-Г кл.ІІІ місце
    Секція “Охорона довкілля та раціональне природокористування”
    Решетняк Владислав11-А кл.ІІІ місце

    Вітаємо наших переможців! Ми вами пишаємось!


    Олімпіадний рух

    Завершився ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад з основ наук. І ми маємо такі результати:
    математика
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Собко Вікторія9-Б кл.ІІІ місце
    Мигаль Михайло11-Г кл.ІІІ місце
    фізика
    Козін Максим8-Б кл.ІІІ місце
    Проскуріна Діана8-В кл.ІІІ місце
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Заворотній Михайло9-А кл.І місце
    Мигаль Михайло11-Г кл.ІІІ місце
    Малахов Дмитро11-В кл.ІІІ місце
    астрономія
    Кіященко Іван9-В кл.ІІІ місце
    Швехне Амру9-В кл.ІІІ місце
    інформатика
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    хімія
    Криворучко Тимофій11-Г кл.І місце
    Вальцінгер Кирило11-В кл.ІІ місце
    Шейкіна Поліна10-В кл.ІІІ місце
    Берковський Микола8-В кл.ІІІ місце
    біологія
    Заворотній Михайло9-А кл.І місце
    екологія
    Вальцінгер Кирило11-В кл.І місце
    історія
    Гринчак Катерина9-Б кл.ІІ місце
    правознавство
    Цибульська Олександра11-Г кл.ІІІ місце
    географія
    Нікіша Андрій10-А кл.ІІІ місце
    Захарова Діана11-Г кл.ІІІ місце
    трудове навчання
    Киященко Іван9-В кл.ІІІ місце
    Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика
    Абдуллаєва Наталія11-Б кл.IІ місце

    Бажаємо успіхів і подальших перемог!


    Кар'єрний радник

        Кар'єрний радник - профорієнтаційний проєкт юнацького відділу бібліотеки на Шевченка.
        Живу комунікацію ніщо не замінить. Якщо співрозмовник цікавий, а поради його корисні — це великий досвід.
        30 січня 2020р. учні технічного ліцею знову відвідали Бібліотеку на Шевченка. Формат зустрічі - "Жива книга". Не кожного дня є можливість поспілкуватися з людьми, які в нашому місті дуже відомі. Олег Миколайович Мороз вразив дітей фактами з життя, підприємницьким хистом, можливістю змінювати і втілювати. Учні навіть і не здогадувалися, що стільки об'єктів міста так чи інакше пов'язані з іменем Олег Мороз. Історії про появу радіостанції, про дитинство у бабусі, про краєзнавство... це і багато іншого за 1,5 години)
        Ми дякуємо спікеру Олегу Миколайовичу. А за гостинність - нашій бібліотеці!
    Детальніше >>


    29 січня у технічному ліцеї відбулися заходи, під час яких учні мали змогу дізнатися більше про бій під Крутами (причини, події і наслідки) та вшанувати пам'ять полеглих героїв.

    27 січня 1945 року радянською армією було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Цьогоріч світ відзначає 75-річчя цієї події. Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв у Європі, де разом з 4,5 мільйонами дорослих, було знищено 1,5 мільйона дітей. Саме така кількість вказана у вироках Нюрнберзького трибуналу. Однак це число є умовне, адже повного поіменного списку жертв цієї трагедії немає. Пам’ять про найтяжчий гріх і злочин – проти людяності – повинна жити заради того, щоб більше ніколи знову не повторилися подібні трагедії, які прокотилися світом у минулому столітті. В технічному ліцеї пройшли години спілкування «Цей день в історії».


    Наука і діти – ідеї для майбутнього: новітні та перспективні технології в інженерії

        Науково-практична конференція «Наука і діти – ідеї для майбутнього: новітні та перспективні технології в інженерії» відбулася на базі кафедри дизайну машинобудування та інжинірингу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (24.01.2020).
        Участь у заході взяли вихованці гуртків «Технічні науки» (керівник – Заболотний Костянтин Сергійович) та «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник – Бондаренко Олександр Володимирович) МАН Дніпропетровської обласної ради.
        Конференція проходила в рамках Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» та мала на меті обмін індивідуальними точками зору з приводу проблеми, що розглядалася.
        У результаті плідного спілкування утворилося єдине смислове поле, яке дозволило зрозуміти і саму проблему, і один одного.


    МАН

    Відповідальним за роботу МАН у закладі, науковим керівникам, учням!

    18 січня 2020 року на базі технічного ліцею відбудеться І (міський) етап конкурсу-захисту учнів–членів МАН України.

    Конкурсанти, які будуть рекомендовані на ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт ДВ МАН в м. Дніпро, повинні надати до 20 січня наступні матеріали:

    1. Науково-дослідницька робота в друкованому та електронному вигляді, оформлена згідно Основних вимог до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт (зразок титульного аркуша, основні вимоги до оформлення).
    2. Відредаговані тези науково-дослідницької роботи в друкованому та електронному вигляді (1-2 стор.).
    3. Відгук наукового керівника на науково-дослідницьку роботу.
    4. Зовнішня рецензія на науково-дослідницьку роботу.
    5. Заявка на участь у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (за формою).
    6. Анкета учасника II етапу конкурсу (за формою).
    7. Паспорти експонатів (за формою) – за їх наявності.
    8. Фотографії учня в друкованому (3,5 х 4,5 – 3 шт.) та електронному вигляді
    9. Ксерокопія паспорту нового зразка (ID-картка) та витяг до нього (або свідоцтва про народження) учня.
    10. Ксерокопія ідентифікаційного коду учня.
    11. Анкета наукового керівника (за формою).
    Учні, які не є членами ДВ МАН (не реєструвалися) мають також подати заяву про участь поза конкурсом (за формою).


    МАН

        18 січня на базі технічного ліцею відбувся щорічний міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН, який зібрав рекордну кількість школярів нашого міста з власними науковими та творчими проектами. Цього року у конкурсі взяли участь представники 32 ЗЗСО міста та вихованці Дитячого екологічного центру. На розгляд членам журі було представлено 245 робіт у 12 наукових відділеннях. В роботі експертних комісій взяли участь 90 педагогічних працівників ЗЗСО, позашкільних установ, які мають досвід роботи з творчо, інтелектуально обдарованими дітьми, а також науковці ДДТУ. Під час проведення заходу на всіх секціях були присутні методисти методичного кабінету ДзГП. Найбільшу кількість робіт було представлено науковими товариствами: технічний ліцей, НВО-ліцей НІТ, НВК-гімназія №11, СЗШ №4, НВК-академічний ліцей №15.
        Члени Наукового товариства технічного ліцею представили на конкурс 31 роботу, 26 з яких посіли призові місця. На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту буде преставлено 21 роботу учнів ліцею.

    Детальніше про конкурс>>

    Бажаємо успіху нашим ліцеїстам у ІІ (обласному) етапі!


    Про цінності, мотивацію, бізнес, життя…

        16 січня 2020 eчні технічного ліцею 9-11 класів здобули важливий досвід спілкування, що може відкрити нові горизонти. Ліцеїсти особисто познайомилися з
        Олегом Захорольским (відомим у місті підприємцем, політичним діячем, людиною, що обиралася мером міста в 2006 р.). Олег Іванович знайшов у своєму щільному графіку більше години для спілкування з майбутнім поколінням.
        Учні із захопленням слухали про успіхи і поразки, перші кроки в підприємництві, життєві настанови. Олег Захорольский спочатку виступив спікером, розповівши коротко про свій життєвий та професійний шлях, а далі наші учні порушували питання про поради новачкам бізнесу, кар’єрний зріст, шанси і ризики, книжки, що можуть змінити життя… Особливо активно підтримували діалог Кравець Данило (9-А), Карпов Федір (10-В), Тубольцев Олег (10-Б), Білик Софія (10-Б), Гончар Дімітрій (11-А).
        Зустріч відбулася у форматі прес-конференції. Модераторка зустрічі бібліотекарка Лариса Лощенкова обрала саме таку форму для розмови про становлення кар’єри бізнесмена, бо ідея гри в журналістів відомих інформаційних агенцій прийшлася до душі всім. Запитання булі різні: про здобутки й втрати, пріоритети й саморозвиток, про книжки, що читає, про музику, яку слухає, як набирає персонал на роботу, чи працюють в його бізнесі друзі, чи вважаєте він себе успішною людиною, що найбільше цінує в людях.
        Ця зустріч була особливо актуальною для тих, хто відчуває в собі підприємницький хист. Та це скоріше було не про підприємництво, а про покликання. Про те, що кожен має знайти своє місце у світі. І це врай важливо, адже попереду вибір професії.
        Велика подяка за дуже гостинний прийом Бібліотеці на Шевченка.


    Олімпіадний рух

    Графік проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2019-2020 н.р.


    Графік проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН

  • 31.01-01.02.2020 – відділення: історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю
  • 07.02-08.02.2020 – відділення: фізики та астрономії, математики, комп’ютерних наук, технічних наук, економіки
  • 14.02-15.02.2020 – відділення: мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
  • 21.02-22.02.2020 – відділення: хімії та біології, екології та аграрних наук


  • День науки у технічному ліцеї

        Гарним завершенням навчального семестру у технічному ліцеї стало проведення Дня науки.
        24 грудня ліцеїсти мали можливість на деякий час забути про звичний формат уроків та поринути у неповторний світ наукових досліджень, цікавого спілкування, навчально-пізнавальних ігрових програм з різних дисциплін, учні мали можливість відвідати майстер-клас новорічних прикрас, взяти участь в обговоренні науково-дослідних робіт та проектів, представлених на цьогорічний конкурс-захист МАН, поспілкуватися з науковцями ДНУ імені Олеся Гончара, які завітали на День науки до технічного ліцею.
        Взагалі учні мали можливість відвідати 10 різноманітних за напрямами локацій, отримати безліч корисної інформації, надихнутись гарними виступами-презентаціями своїх колег, визначитись з власним напрямом роботи.
        Загалом під час Дня науки було презентовано: 55 проектів, з них науково-дослідницьких - 26
        Рекомендованих на участь у міському етапі конкурсу-захисту МАН - 30

    Детальніше >>

    Дякуємо усім організаторам, учасникам, гостям цьогорічного Дня науки. Бажаємо усім подальших успіхів у цікавому світі відкриттів!


    Дні добра в технічному ліцеї

        У рамках Днів добра в КЗ "Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна" Кам'янської ради була зібрана гуманітарна допомога: одяг, взуття, продукти харчування, засоби гігієни, канцелярські товари, ігри та іграшки.
        Протягом тижня працював пункт збору. Результат - більше 700 кг допомоги!
        Ми щиро вдячні за ваші серця!!!! Ми вже зустрілися з волонтерами та передали речі. Вони будуть доставлені тим родинам, що опинилися в скрутних життєвих обставинах.
        Окрема подяка Вітохіній Н.О., Каліновській І.О., дівчатам 9-А класу за організацію Днів добра.



    Всеукраїнський тиждень права

        Всеукраїнський тиждень права розпочався візитом до технічного ліцею представників юридичної служби міста (09.12.2019 р.), була проведена виховна бесіда на правову тематику. Учням 10-А класу роз’яснили їх права та обов’язки, інформували про кримінальну та адміністративну відповідальність, порушувалися питання щодо реакції на випадку затримання, обшуку тощо, де і як отримати допомогу та куди звертатися. А до учнів 11-х класів завітали представники Дніпропетровського університету внутрішніх справ з короткою профорієнтаційною програмою. Частина одинадцятикласників готується опанувати юридичну спеціальність.
        Також з понеділка за планом в бібліотеці запрацювала книжково-інформативна виставка «Людина. Суспільство. Закон», за сприянням бібліотекаря Євтушенко Р.В., соціального педагога Вітохіної Н.О. проводяться інформаційні хвилинки «Бережи мене, мій законе!»
        10.12.2019 року в усіх класах було проведено єдиний урок до Міжнародного Дня захисту прав людини. Обов’язково на уроках класні керівники та учні підкреслили історичність цієї дати, зазначивши, що в 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.
        В рамках Всеукраїнського тижня права відбувся міні-тренінг для учнів 10-х класів «Як розв'язати конфліктну ситуацію» (Гарник Н.А., вчитель історії). Учні мали визначити шляхи виходу із ситуацій, проаналізувати дії мультиплікаційних героїв, що потрапили в зону конфліктів.
        У програмі правового тижня також є традиційний правовий турнір (Гарник Н.А., вчитель історії). Цього року учні 9-х класі застосують свої теоретичні знання і практичні навички. Серед конкурсів «Юридична консультація», «Бліц», «Створи емблему», «Юридичний аукціон».
        В рамках тематичного тижня продовжується робота доброчинних акцій, серед них підготовка до Днів добра в технічному ліцеї. Учні стають на захист тих, хто потребує допомоги. Підготовка триватиме до кінця тижня (заступник директора з виховної роботи Рєзнік В.В., педагог-організатор Ненашева М.В.)
        З метою попередження насильства психологом Пиріг Л.М. протягом тижня проводяться бесіди «Ні – булінгу! Ні – агресії». У ході бесід учні визначали наслідки насильницької поведінки для жертви та агресора, мали змогу осмислити причини такої поведінки, розробляли власні стратегії подолання булінгу.


    До уваги учнів ліцею та їх батьків! ЗНО-2020!


    Більш детальна інформація щодо пробного ЗНО-2020 >>


    Олімпіадний рух

    Завершився ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з основ наук. І ми маємо такі результати:
    математика
    Лозовський Ростислав8-В кл.ІІІ місце
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Собко Вікторія9-Б кл.ІІ місце
    Чупілко Максим9-А кл.ІІІ місце
    Мельник Володимир10-А кл.І місце
    Андрушко Микита10-В кл.ІІ місце
    Мигаль Михайло11-Г кл.І місце
    Криворучко Тимофій11-Г кл.ІІ місце
    фізика
    Козін Максим8-Б кл.І місце
    Проскуріна Діана8-В кл.І місце
    Писаревський Захар9-Б кл.ІІІ місце
    Заворотній Михайло9-А кл.І місце
    Рудик Михайло9-А кл.ІІІ місце
    Кузора Катерина10-А кл.ІІІ місце
    Мигаль Михайло11-Г кл.І місце
    Малахов Дмитро11-В кл.ІІ місце
    астрономія
    Резніченко Каріна11-В кл.ІІІ місце
    Іванов Богдан11-В кл.ІІІ місце
    Кіященко Іван9-В кл.ІІ місце
    Швехне Амру9-В кл.І місце
    Рижко Ярослав8-В кл.ІІІ місце
    інформатика
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Величко Богдан10-А кл.ІІІ місце
    інформаційні технології
    Топчій Кіра8-А кл.І місце
    Буряк Діана8 кл.ІІІ місце
    Собко Вікторія9-Б кл.ІІІ місце
    Півень Іван11-А кл.І місце
    хімія
    Криворучко Тимофій11-Г кл.І місце
    Вальцінгер Кирило11-В кл.ІІ місце
    Шейкіна Поліна10-В кл.І місце
    Писаревський Захар9-Б кл.І місце
    Берковський Микола8-В кл.І місце
    біологія
    Заворотній Михайло9-А кл.І місце
    екологія
    Вальцінгер Кирило11-В кл.І місце
    географія
    Козін Максим8-Б кл.ІІ місце
    Семенов Даніїл9-Б кл.ІІ місце
    Нікіша Андрій10-А кл.І місце
    Захарова Діана11-Г кл.ІІ місце
    англійська мова
    Берковський Микола8-В кл.ІІІ місце
    Заворотній Михайло9-А кл.ІІІ місце
    Мухачова Діана11-Г кл.ІІІ місце
    українська мова та література
    Проскуріна Діана8-В кл.ІІ місце
    Цибульська Олександра11-Г кл.ІІ місце
    історія
    Гринчак Катерина9-Б кл.І місце
    правознавство
    Цибульська Олександра11-Г кл.І місце
    трудове навчання
    Киященко Іван9-В кл.І місце
    Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика
    Ткаченко Варвара8 кл.ІІ місце
    Андрєєва Кіра9 кл.І місце
    Білик Софія10 кл.І місце
    Абдуллаєва Наталія11-Б кл.І місце
    Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка (міський етап)
    Юдченко Катерина8-В кл.ІІІ місце
    Гринчак Катерина9-Б кл.ІІ місце
    Буц Яна10-А кл.ІІІ місце
    Бурхович Ангеліна11-А кл.І місце

    Бажаємо успіхів і подальших перемог!


    НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКА І ДІТИ – ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО: НОВІТНІ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ІНЖЕНЕРІЇ»

        21 листопада 2019 року відбулася науково-практична конференція в рамках Всеукраїнської Х науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інновацій та творчих проєктів «Майбутнє України», в якій взяли участь учні технічного ліцею - Маньковська Катерина, Губа Богдан, Захарова Діана - та науковий керівник, вчитель інформатики - Будіна Наталія Василівна.
        Програма науково-практичної конференції передбачала презентацію науково-дослідницьких робіт (проектів), демонстрацію моделей і макетів за номінаціями та нагородження переможців, учасників І та ІІ етапів Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інновацій та творчих проєктів «Майбутнє України» та їх наукових керівників.
        Свою роботу зі Всеукраїнської науково-технічної виставки представила на конференції учениця 11-В класу - Маньковська Катерина! Вітаємо наших учнів!
        Дякуємо Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за гарний досвід та чудовий шанс проявити себе. Висловлюємо щиру подяку ректорату Дніпровської політехніки за тісну співпрацю!

    Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


    ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ВИСТАВКА-КОНКУРС "МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ"

        5-7 листопада 2019 року в м. Київ пройшов фінальний етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інновацій та творчих проєктів "Майбутнє України" на IV Міжнародному форумі Innovation Market.
        Цьогоріч Дніпропетровське відділення Малої академії наук України представили 7 учасників, серед них – Маньковська Катерина, учениця 11 класу технічного ліцею.
        Виступ команди Дніпропетровщини виявився дуже вдалим.
        Наша Катерина Маньковська, захищаючи власний проект у секції "Машинобудування", посіла 4 місце! А у командному бізнес-виклику команда Дніпропетровщини – ПЕРША.
        Неймовірні емоції, гарний результат, в якості подарунків – фінансова нагорода від інвесторів та омріяна подорож!
        Дякуємо Національному центру "Мала академія наук учнівської молодості", Дніпропетровському відділенню Малої академії наук за чудові можливості та перспективи для учнівської молоді!
        Окремо дякуємо науковому керівнику, вчителю інформатики – Наталії Василівні Будіній за підтримку, допомогу, за ініціативу та професіоналізм!
        Детальніше: http://dvman.dnepredu.com/uk/news-620-4165


    Канікули із користю

    У рамках професійної орієнтації 29 жовтня 2019 року учні КЗ "Технічний ліцей ім. Анатолія Лигуна" відвідали Кам’янський медичний коледж. Під час екскурсії учні детальніше дізналися про те як на здоров'я людини впливають енергійні напої та що є викрадачами розуму. Ліцеїсти мали змогу відчути себе справжніми студентами-медиками, їм випала нагода відвідати справжню майстерню стоматологів та дізнатися багато цікавого про стоматологічну справу, прослухали доповіді випускників коледжу та ознайомили з анатомією людини на практиці.


    DESTINATION IMAGINATION у технічному ліцеї

        Найуспішніші люди світу володіють навичками ХХІ століття. Вони – креативні, допитливі, вміють взаємодіяти у командній роботі для вирішення завдань та викликів глобального світу. Вони вміють ризикувати та вчитися на власних помилках. Ці вміння підвищують шанси учнів на успіх у школі, майбутній професії та інших сферах життя. Програма DESTINATION IMAGINATION допомагає учням розвинути ці універсальні навички саме в тих сферах, в яких вони будуть для них найкориснішими, і, як результат, – змінюють світ на краще.
        Вперше від нашого міста та області саме учні технічного ліцею мають можливість взяти участь у другому сезоні Міжнародної програми DESTINATION IMAGINATION в Україні. За сприяння ДВ МАН учнівської молоді спробувати свої сили у даному проекті запропоновано ліцеїстам. З 10 по 17 жовтня дев’ять команд учнів 8-10 класів змагалися у вмінні розв’язувати різноманітні завдання, головоломки, виклики, які дають можливості нескінченної кількості рішень. Зокрема:
        STEM-завдання команди полягали у створенні з доступних матеріалів предметів, конструкцій, пристроїв та системи комунікацій (спроектувати, побудувати та презентувати станцію дослідників на Марсі);
        ART-завдання давали можливість зосередитися навколо колективної роботи, яка допомагає команді створити, а далі представити коротку сценічну презентацію. Команда може використовувати правдиві або уявні реквізити;
        STEM-ART завдання полягали у вмінні використовувати доступні матеріали для створення предметів (реквізитів), конструкцій з подальшим їх використанням у роботі.
        За результатами креативної олімпіади (саме таку другу назву має даний міжнародний освітній проект) серед ліцеїстів-учасників відбіркових турів визначено команду, яка у березні 2020 року візьме участь у Всеукраїнському етапі Міжнародної програми DESTINATION IMAGINATION, що проходитиме у Києві.
        Вітаємо тих, кому пощастило стати учасником нового, цікавого мега-проекту: Сівак Михайло (8-А), Антоновський Даніїл (9-Б), Оніщенко Максим (9-Б), Кузора Катерина (10-А), Нікіша Андрій (10-А), Величко Богдан (10-А), Гільмутдінов Ільдар (11-А).
        Команда успішно пройшла реєстрацію й чекає на отримання пакету завдань.
        Тренер команди, коуч з даного напряму роботи – вчитель фізики та астрономії Наталія Петрівна Мірошник.

    Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


    24 жовтня команда технічного ліцею імені Анатолія Лигуна "Обережно! Ліцеїстки!", чарівні учасниці якої Цибульська Олександра, Куляба Еліна, Матяш Руслана, Їлдирим Сібєль, Соколова Юлія, посіла І місце серед учнівських колективів міста на фестивалі гумору "Точка приколу - 2. Кубок міського голови". Дякуємо всім, хто вболівав за дівчат!!! Особлива подяка батькам за потужну підтримку!!! Гумору - бути! Посміхаймося!

    Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>, а також відеосюжет


    День ліцею

        Традиційне масштабне свято з нагоди Дня народження ліцею відбулося у приміщенні академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки. Щороку головна подія ліцею має тематику. Цього разу творчі колективи класів готували виступи на тему “Свято” й мали розповісти про ліцейське життя та взагалі привітати заклад. Свята учні обрали різноманітні! Так, 11-А розповів про свято числа Пі, 9-Б підготував гумористичний батл дівчат та хлопців до Дня народження КВН, 10-В – нагадали про те, що все починається з Першого дзвоника, 9-В показали Міжнародний день блондинок, натомість 9-А клас запропонував ввести дуже важливе свято – День захисту ліцеїстів. 10-Б – чудово презентував Міжнародний день кіно, показавши в різних жанрах типу ситуацію в ліцеї, 10-А – День без Інтернету – і цим усе сказано, 11-Б – Новий рік та перевтілення дітей у вчителів та навпаки, 11-В – у своєму стилі – масляна з елементами карнавалу, 11-Г – усім нагадав, що найголовніше у світі – це любов.
        Отож з великою любов’ю були зроблені виступи учнів. Над цим трудилися творчі групи, які народжували самобутні сценарії, підбирали музику, готували костюми. Велика подяка учням, класним керівникам та батькам!
        Та це ще не все! Свято Дня ліцею – традиційно з дефіле, новим патріотичним блоком – до речі, цього разу у новій міні-виставі взяли участь понад 30 учнів, що показали календарно-обрядові свята України, посвятою 8-х класів, яку провели майбутні випускники, фінальною піснею – «Ми вітаємо ліцей!», де об’єдналися покоління юних та дорослих.
        Свято цього року провела фантастична четвірка – Куцевол Андрій, Цибульська Олександра, Сергієнко Нікіта, Возненко Софія.
        Окрема подяка Тубольцеву Олегу за організацію музичного супроводу.
        Віват, ліцей! Віват, наука! Віват, творчість!

    Ще більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


    До уваги учнів ліцею та їх батьків!

    Інформаційний буклет Дніпровського державного технічного університету


    Наукове товариство

    12 жовтня учні технічного ліцею взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Ядренка. До участі у турнірі було запрошено 10 найсильніших команд області. У першому турі учні захищали розв'язання трьох задач із 10 запропонованих. Задачі були дуже складними, із хитрощами та математичними тонкощами. Це була справжня наукова дискусія, де учні мали виконувати різні ролі: доповідача, опонента та рецензента. Команда ліцеїстів "Діти Наказного" у математичних боях посіла lll місце. І хоча команда ліцею до фіналу змагань не потрапила, через відсутність певного досвіду у даному виді інтелектуальних змагань, проте змогла скласти гідну конкуренцію відомим командам області та відстояти честь закладу та міста! Ми пишаємося нашими науковцями:
    Писаревський Захар - 9-Б клас (капітан команди)
    Собко Вікторія - 9-Б клас
    Криворучко Тимофій - 11-Г клас
    Мигаль Михайло - 11 -Г клас
    Захарова Діана - 11-Г клас
    Андрушко Микита - 10-А клас
    Дякуємо вчителям математики: Широченко Надії Олексіївні, Дмитренко Тетяні Антонівні за організацію команди до участі у турнірі, за підтримку та натхнення. Окремо дякуємо викладачеві математики Євгенії Вікторівні Дерець за якісну підготовку команди!

    Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


    Краєзнавчий тур вихідного дня

         27 вересня 2019 року учні Технічного ліцею взяли участь у історико-краєзнавчій експедиції до Національного заповідника «Хортиця», організованій Дніпропетровським відділенням Малої академії наук.
        Під час експедиції учні мали змогу помилуватися живописними місцинами Хортиці, дізналися безліч цікавої інформації про історію острова та Запорозької Січі, і навіть побачили виступ Театру козацького бою з використанням козацької зброї.
        Однією з частин подорожі був краєзнавчий квест, у якому вяли участь учні із різних шкіл Дніпропетровської області. Загалом експедиція дозволила провести час весело і з користю.


    День працівника освіти та День самоврядування

         Чудове осіннє свято настало для технічного ліцею! А розпочалося воно вранішнім флешмобом від 9-х класів, переглядом відеопривітань від 8-х класів. Активною роботою фотозон, яку підготували учні 10-х класів, та інтерактивними програмами під час перерв. Ці програми були проведені ліцеїстами, а брали участь учителі різних кафедр. Так, першу інтерактивну програму для адміністрації закладу презентували Бурхович Ангеліна (11-А) та Куцевол Андрій (11-Г), а танцювальний номер усім подарувала Проскуріна Діана (8-В клас). Друга перерва була присвячена фізикам та інформатикам. Програму провели Слюсар Віолета (11-Б) та Куляба Еліна (11-Г), виступ подарував Степаненко Григорій (9-А). Під час третьої перерви математики вгадували мелодії-числа разом Возненко Софією (11-В) та Цибульською Олександрою (11-Г). Представники гуманітарного циклу зіграли у коротку версію гри «Що? Де? Коли?», а допомогли в цьому ведучі блоку – Дрішлюк Давид та Шейкіна Поліна (10-В), творчий подарунок втілили в життя учні 10-Б класу. Учителі природничих наук мали пізнати квіти за підказками Резніченко Карини та Кочури Влади (11-В), що і вдалося зробити!


        У рамках святкування Дня працівника освіти в технічному ліцеї традиційно проводиться День самоврядування, який готується завчасно та дуже ретельно. Цього дня відбувається умовний обмін ролями між учнями та вчителями: ліцеїсти готуються до проведення уроків, повторюють теми, готують наочний матеріал, відео, презентації. Словом, дійсно пробують себе на педагогічній ниві під керівництвом досвідчених учителів. Навчаєш – і сам навчаєшся! Понад 50 учнів 11-х класів цього дня спробували себе у новій ролі. А команда учнів (Цибульська Олександра, Возненко Софія, Куцевол Андрій, Слюсар Віолета, Бурхович Ангеліна, Куляба Еліна) протягом дня виконували обов’язки адміністрації закладу. Звичайно, також під чуйним керівництвом дорослих.
        Результат – оплески подяки на уроках учнів, досвід роботи з аудиторією, певна профорієнтація. Однак під час зборів усіх учасників акції «Обмін ролями» на питання: «Чи хочете ви працювати в школі?» - було тільки одне «так». Учні одноголосно визнали, що робота вчителя цікава, творча, однак дуже складна.


    Акція

    Учні, батьки, педагоги КЗ "Технічний ліцей ім. Анатолія Лигуна" долучилися до акції "Для тебе, мій захисник", яка проводилася Молодіжним центром міжнародного партнерстіва, позашкільної та неформальної освіти "Освіторіум". Було проведено збір подарунків, продуктів харчування, засобів гігієни.


    Олімпіадний рух

    Розпочинаємо участь в олімпіадному русі у 2019-2020 н.р.
    Графік ліцейних олімпіад
    Графік міських олімпіад


    Участь збірної команди ліцею у міських змаганнях з туризму


    Краєзнавчий тур вихідного дня

         27 вересня 2019 року учні Технічного ліцею взяли участь у історико-краєзнавчій експедиції до Національного заповідника «Хортиця», організованій Дніпропетровським відділенням Малої академії наук.
        Під час експедиції учні мали змогу помилуватися живописними місцинами Хортиці, дізналися безліч цікавої інформації про історію острова та Запорозької Січі, і навіть побачили виступ Театру козацького бою з використанням козацької зброї.
        Однією з частин подорожі був краєзнавчий квест, у якому вяли участь учні із різних шкіл Дніпропетровської області. Загалом експедиція дозволила провести час весело і з користю.


    МАН

    До уваги відповідальних за роботу МАН у ЗЗСО

    З 15 по 24 вересня 2019 року Дніпропетровське відділення Малої академії наук України проводить набір слухачів на заочну форму навчання.
    Заочна форма навчання передбачає проведення осінньої (установчої) та зимової (консультаційної) сесій. Результатом навчання є участь слухачів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.
    Визначившись з напрямком своїх наукових досліджень та обравши одну з секцій наукових відділень для вступу до комунального позашкільного навчального закладу "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради" (КПНЗ "МАНУМ" ДОР") учень подає такі документи:

  • особисту заяву на вступ до КПНЗ "МАНУМ" ДОР";
  • характеристику з навчального закладу, де навчається учень;
  • згоду на обробку персональних даних від батьків або учня (якщо учень отримав паспорт);
  • заяву на благодійний внесок;
  • Чек (або копія чека) про оплату благодійного внеску (де чітко видно прізвище учня, за якого здійснили проплату).
    Учні, які були зараховані до ДВ МАН у попередні роки, не реєструються та не проплачують оргвнесок.

    Документи необхідно подати в технічний ліцей (пл.Гагаріна,1).

    Термін подання заяв – до 20 вересня 2019 року


  • Свято Першого дзвоника

         Відчуття, які виникають на початку нового навчального року, особливі. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Технічний ліцей знову привітно зустрів своїх учнів! Так само радісно він познайомився з новими!)
        З вірою у світле майбутнє! Усе буде добре! Уперед до знань! І маємо пам'ятати, що головна наука в житті - бути Людиною! Щасливого нового навчального року!

    Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці >>


    1 Вересня – День Знань!

    Шановні діти, батьки, вчителі! Вітаємо вас зі святом 1 Вересня, з Днем Знань!!! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.

    Вітаємо всіх з початком нового навчального року!


    Увага!

    Перекличка учнів відбудеться 30.08.19р. о 9.00 год.


    До уваги бажаючих вступити до 8-го та 9-го класу технічного ліцею!

    Додатковий вступний тур з фізики та математики відбудеться 22.08.2019р. о 10.00 год.


    | Архів 2011-2012 | Архів 2012-2013 | Архів 2013-2014 | Архів 2014-2015 | Архів 2015-2016 | Архів 2016-2017 | Архів 2017-2018 | Архів 2018-2019 |
    Нагору